Tisková zpráva - Město Rakovník pokračuje v zateplování mateřských škol

Tisková zpráva 3. 10. 2014

Město Rakovník pokračuje v zateplování mateřských škol

Zateplení jedné mateřské školy dokončeno, další mateřské školy zateplení čeká. Město Rakovník pokračuje v zateplování budov, které slouží pro nejmenší občánky. Zlepšení prostředí, ale i snížení provozních nákladů, se tak dočkají i MŠ V Lukách, MŠ V Parku, MŠ Klicperova a MŠ Vinohrady. Rada města totiž rozhodla uzavřít smlouvy s vítězi jednotlivých zadávacích řízení.

Celková cena za zateplení všech 4 mateřských škol je 21,7 mil. Kč, město získalo na zateplení budov dotaci z Operačního programu životního prostředí v celkové maximální výši za všechny 4 školky 20,9 mil. Kč.

„Odhadovali jsme, že zateplení všech 4 mateřských škol bude stát zhruba 25 mil. Kč, díky zadávacímu řízení se nám však podařilo vysoutěžit ceny nižší. Adekvátně tomu bude krácena i část dotace, poměr úhrady dotace-město však zůstane zachován. Počítáme, že bychom z dotací měli obdržet zhruba 16 mil. Kč,“ řekl starosta Zdeněk Nejdl.

Se zateplením MŠ V Parku, MŠ V Lukách a MŠ Klicperova se začne v druhé polovině října, úpravy MŠ Vinohrady začnou koncem února. Všechny 4 školky budou hotovy začátkem června 2015.

„V Rakovníku je v provozu 7 mateřských škol, příští rok bude 5 z nich kompletně zateplených. Jsem velmi rád, že se nám dlouhodobě daří zlepšovat celkové podmínky v mateřských školách. Pomáhají nám k tomu nejen dotace, ale také sponzoři,“ dodal starosta.

Město Rakovník získalo dotaci také na zateplení budovy jeslí a Domova Ráček a budovy odboru dopravy městského úřadu, v případě těchto 2 projektů probíhají nyní přípravné projektové práce.

Alida Štulajterová, tisková mluvčí MěÚ

Datum vložení: 3. 10. 2014 0:00