Radní projednávali

Radní projednávali 1

Vybrané zprávy z 36. schůze rady města.

Rekonstrukce střechy na objektu Sokolovny

Bylo zahájeno zjednodušené podlimitní řízení na výběr zhotovitele stavby „Rekonstrukce střechy na objektu Sokolovny“. Vzhledem k náročnosti stavby, bude rekonstrukce střechy na objektu Sokolovny rozložena na dva roky, tedy roky 2024–2025. Na stavbu byla přidělena dotace ve výši 12 767 636,40 Kč z výzvy Ministerstva pro místní rozvoj České republiky v rámci specifického cíle 4.4 Posilování úlohy kultury a udržitelného cestovního ruchu v hospodářském rozvoji, sociálním začleňování a sociálních inovacích 52. výzvy IROP – Památky. Rekonstrukce střechy na objektu Sokolovny řeší celkovou opravu krovu, stropu, střešního pláště a klempířských prvků v objektu Sokolovny, Tyršova č. p. 733 v Rakovníku. Náklady na rekonstrukci jsou projektantem vyčísleny na 19,6 mil. Kč vč. DPH.

Součástí rekonstrukce je oprava stropních konstrukcí včetně podhledů nad velkým sálem (tělocvičnou) a malým sálem. Stávající dožívající krytina z hliníkových plechů (Alukryt) bude nahrazena novou z měděného falcovaného plechu v úzkých pruzích. Veškeré stávající klempířské prvky včetně fasádních budou nahrazeny novými měděnými. Krov a stropní trámy budou opraveny tradičními tesařskými postupy, porušené a degradované prvky krovu budou protézovány, nebo nahrazeny za nové. V rámci rekonstrukce bude provedena oprava římsového zdiva a souvisejících zděných konstrukcí v rozsahu krovů. Součástí opravy bude přezdění porušených nadstřešních částí komínů včetně hlavic, kterým bude navrácen jejich původní tvar. Komíny budou také opatřeny novými stříškami v barvě a materiálu nové krytiny. V rámci opravy krovu bude posílena konstrukce krovu nad malým sálem. V průběhu opravy krovu budou odstraněny prvky předešlých nevhodných a provizorních oprav.

Stavební úpravy sociálního zařízení v objektu Sokolovny

Bylo zahájeno zadávací řízení k podání nabídky na veřejnou zakázku malého rozsahu „Stavební úpravy sociálního zařízení v objektu Tyršova čp. 733 v Rakovníku“. Jedna z podmínek výše uvedené výzvy, je zajištění bezbariérového vstupu do objektu včetně sociálního zařízení.

Bezbariérové sociální zařízení bude postaveno v nároží severovýchodní části budovy, kde je umístěna stávající umývárna, jejíž součástí jsou dvě samostatné kabinky WC a sprcha s bidetem. Vzhledem k omezeným prostorovým možnostem projektové řešení respektuje zachování stávající kapacity počtu kabin WC s tím, že jedna kabina bude současně využívána jako bezbariérová s přímým vstupem z chodby a druhá kabina se vstupem z umývárny (stávající řešení). Rovněž je zachována i sprchová kabina s vlastním vstupem. Stavební úpravy zahrnují drobné změny dispozičního uspořádání příček. Dispoziční úpravy vyvolají úpravy vnitřních rozvodů vodovodní instalace, splaškové kanalizace, elektroinstalace, úpravy povrchů stěn a podlah. Rozpočtová cena za stavební úpravy je 817 054,67 Kč vč. DPH.

MŠ Průběžná Rakovník – stavební úpravy kuchyně

Bylo zahájeno nadlimitní otevřené řízení na výběr zakázky „Mateřská škola Průběžná Rakovník – stavební úpravy kuchyně“. Zakázka je rozdělena na 2 části, a to na stavební práce (zahrnující stavební část, zdravotechniku, elektro a vzduchotechniku) a na dodávky gastro zařízení. Odhadovaný rozpočet je na stavební část 2 125 710,46 Kč bez DPH, ty budou hrazeny z rozpočtu města a gastro zařízení je v částce 3 927 710 bez DPH a bude hrazeno z investičního příspěvku MŠ Průběžná. Předpokládané zahájení stavebních prací je od 1. 7. 2024.

Sportovec okresu

Ve čtvrtek 19. 2. 2024 proběhlo slavnostní vyhlášení sportovců okresu za rok 2023.  Okresní unie sportu Rakovník, z. s. ve spolupráci s městem Rakovník vyhlásily anketu SPORTOVEC OKRESU RAKOVNÍK ZA ROK 2023.

Z rukou starosty města získali ocenění úspěšní trenéři a cvičitelé mládeže:

Marek Hauner – SK Mek GYM, z.s.

Denisa Holanová – FBC Rakovník, z.s.

Milan Hornof – HC 1972 Rakovník, z.s.

Jan Husák – TJ Tatran Rakovník

Martin Novák – SKP Rakovník, z.s.

Milan Polák – SK Rakovník, z.s.

Libuše Prokopová – PUTT-GOLF CLUB JM20, z.s

Jolana Šmídová – TJ TZ Rakovník, z.s.

Luboš Vyhnánek – TJ Sokol Rakovník

A další 3, kteří se nemohli vyhlášení zúčastnit, jej dostanou individuálně:

Tomáš Bodinger – HC Rakovník, z.s.

Kateřina Mastná – TJ Lokomotiva Rakovník

David Štulc – HVS Rakovník, z.s.

Dále Okresní unie sportu Rakovník, z.s. předala ocenění v těchto kategoriích:

Kategorie NEJLEPŠÍ SPORTOVNÍ KOLEKTIV MLÁDEŽE

1. SK Rakovník, z.s. – dorost – fotbal
  2. HC Rakovník, z.s. – starší žáci – lední hokej
  3. HC 1972 Rakovník, z.s. – mladší žákyně – pozemní hokej
  4. TJ TZ Rakovník, z.s. - oddíl boxu

Kategorie NEJLEPŠÍ SPORTOVNÍ KOLEKTIV DOSPĚLÝCH

1. HC 1972 Rakovník, z. s. – ženy – pozemní hokej
  2. HC Rakovník, z.s. – muži A – lední hokej
  3. HBC Rakovník – muži – hokejbal

Kategorie TRENÉŘI OKRESU

1. Milan Polák – SK Rakovník, z.s. - fotbal