Krátce z města - 27. 11. 2014

Pronájem nebytových prostor
Koncem října byla na Městský úřad Rakovník doručena výpověď z nájmu nebytových prostor v čp. 167 ze strany stávajícího nájemce. Rada města rozhodla vzít tuto výpověď na vědomí a zveřejnit záměr pronájmu těchto prostor. Jedná se o prostory – 1 místnost s příslušenstvím o výměře 16,7 m2 – v přízemí budovy s vchodem ze Žižkova náměstí. Prostor je vhodný např. pro kancelářskou činnost, obchod či jiné služby nevyžadující prostorové nároky.
Zájemci mohou podávat své nabídky do 12. 12. 2014. V případě, že nebude doručená žádná nabídka, bude záměr pronájmu opakovaně zveřejňován.

Přípravy na realizaci projektu páteřní cyklotrasy pokračují
Rada města se na svém posledním jednání zabývala projektem páteřní cyklotrasy. Realizace tohoto projektu zabezpečí cyklistům bezpečný průjezd městem na cyklistické Greenway Berounka – Střela.
Povodí Vltavy souhlasilo na základě odborných posudků s trasou cyklostezky, která v místech křížení s Nádražní a Ottovou ulicí nově povede pod jednotlivými mosty. Rada města tak na základě proběhlých jednání doporučila Zastupitelstvu města uzavřít smlouvu o smlouvě budoucí o zřízení věcných břemen spočívajících v oprávnění umístění a provozování dvou podjezdů cyklostezky.

Rekonstrukce schodiště V Jamce
Rada města rozhodla na základě žádosti předsedy samosprávy z domu čp. 2383 v ul. V Jamce o opravě schodiště před uvedeným čp. za celkovou cenu 58 368 Kč vč. DPH s tím, že město uhradí částku 28 368 Kč a zbývající částku – 30 000 Kč – uhradí zmíněná samospráva domu. Oprava bude s největší pravděpodobností realizována ještě v letošním roce (v závislosti na klimatických podmínkách).

Datum vložení: 27. 11. 2014 0:00
Datum poslední aktualizace: 27. 11. 2014 0:00