Krátce z města - 2. 9. 2014

Přidělení bytu v DPS
Rada města rozhodla na základě návrhu komise sociálních věcí přidělit byt č. 29 v DPS Wintrovo náměstí s žadatelkou, která je vedena ve II. skupině uchazečů. V současné době se v seznamu uchazečů nachází celkem 18 osob, 2 jsou vedeny ve II. skupině uchazečů, zbývající v I. skupině uchazečů. Ze seznamu byli vyřazeni 2 žadatelé, kteří odmítli nabídku na umístění v DPS.

Pořízení hudebního aparátu pro sál KC a venkovní produkce
Rada města rozhodla na základě žádosti ředitele Kulturního centra Rakovník převést 180 000,- Kč z rezervního fondu KC do fondu investičního. Díky tomuto přesunu finančních prostředků může kulturní centrum zakoupit hudební aparát pro sál KC a venkovní produkci za 440 000,- Kč. Dojde tak k nahrazení aparátu ze sálu KC, který je v současné době používán v domě Osvěty.

Zpracování projektové dokumentace – zateplení Jeslí a Domova Ráček
Rada města rozhodla na základě poptávkového řízení uzavřít smlouvu o dílo na zpracování projektové dokumentace pro provádění stavby včetně výkonu autorského dozoru s firmou Jaroslav Kodeš, Rakovník za cenu 37 644,- Kč.

Příspěvek města na regeneraci budovy na rohu Husova nám. a Palackého ulice
Rada města rozhodla uzavřít smlouvu o poskytnutí finančního příspěvku ve výši 26 000,- Kč paní Vlastě Černé na rekonstrukci fasády domu na rohu Husova nám. a Palackého ulice. Na opravu fasády byla paní Černé přiznána státní dotace z Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón ve výši 109 000,- Kč, částka z rozpočtu města je povinnou spoluúčastí města.

Zrušení zadávacího řízení na revitalizaci Bendovky
Rada města rozhodla na základě zprávy o posouzení a hodnocení nabídek zrušit zadávací řízení na revitalizaci sídliště Bendovka a vypsat nové. Důvodem jsou nejasnosti v zadávací dokumentaci umožňující dvojí výklad, což vyplynulo ze zdůvodnění mimořádně nízké nabídkové ceny jednoho uchazeče.

Zateplení MŠ V Parku, MŠ Klicperova, MŠ V Lukách, MŠ Vinohrady
Rada města rozhodla v případě čtyř mateřských škol vypsat zakázky na zateplení školek.

Pronájem městských bytů
Rada města rozhodla na základě žádosti současné nájemkyně o ukončení nájemní smlouvy na byt č. 4 v ul. Otýlie Beníškové 2532 a na základě došlých žádostí na nájem na tento byt, přidělit byt žadatelce, která nabídla měsíční nájemné ve výši 5 000,- Kč s tím, že byt bude nové nájemkyni předán v nejbližším možném termínu po předání bytu původní nájemkyní.
Dále byl radou města na základě došlých žádostí přidělen byt č. 8. ve stejném bytovém domě žadatelce, která nabídla měsíční nájemné ve výši 5 499,- Kč.

Nabídka pronájmu prostor pro restauraci
Rada města rozhodla zveřejnit záměr pronájmu nebytových prostor vhodných k provozování restaurace v centru města. Jedná se o prostory tzv. radničního sklípku. Minimální nájemné je stanoveno na částku 93 000,- Kč/rok (tj. 7 750,- Kč/měsíc) a obsahuje také nájem venkovní zahrádky v radničním dvoře. Zájemci mohou podávat své nabídky do 19. 9. 2014.

Napojení nového zdroje vody pro zavlažovací systém v areálu stadionu SK Rakovník
Rada města rozhodla vypsat zadávací řízení k podání nabídky na napojení nového zdroje vody pro zavlažovací systém v areálu stadionu SK Rakovník.
V současné době je v areálu SK Rakovník zavlažovací systém, který se používá pro závlahu 2 travnatých hřišť a 1 hřiště s umělým povrchem. Systém je v provozu cca 7 měsíců v roce a jediným zdrojem vody je v současné době Rakovnický potok. Čerpání vody z potoka bez poplatku je však nově omezeno odebraným množstvím 6 000 m3 a také dodržením minimálního průtoku potoka. Na základě toho je riziko, že město nebude moci zajistit závlahu hřišť např. v době minimálního průtoku potoka (nebude možný odběr vody).
Odbor správy majetku proto navrhl využít dosud nevyužívanou studnu v areálu městského stadionu. Ve studni bude osazeno ponorné čerpadlo, které bude vodu dopravovat do dvou plastových nádrží vzájemně propojených o objemu 2x 15m3, umístěných pod povrchem. Z nádrží bude voda do závlahového systému čerpána stávajícím čerpadlem, které v současné době čerpá vodu z Rakovnického potoka. Jednotlivé zdroje bude možné manuálně přepínat.
V rámci stavby bude také upraven chodník k šatnám a administrativní budově.

Výměna lávky v lokalitě Pod Nemocnicí
Rada města rozhodla uzavřít smlouvu o dílo se společností N+N – Konstrukce a dopravní stavby, Litoměřice na rekonstrukci lávky v lokalitě Pod Nemocnicí. Cena za novou lávku je 1 107 755,- Kč vč. DPH.
Současná lávka bude demontována a veškeré zdravé dřevo i střešní krytina bude městem využita při dílčích opravách jiných objektů ve městě.

Příspěvek pro rakovnickou Policii ČR
Město Rakovník obdrželo od velitele rakovnické PČR Mgr. Jiřího Šilera žádost o finanční podporu. Případná poskytnutá finanční částka bude použita na nákup přístroje Alcotest Dräger 7510, který by sloužil výhradně pro potřeby rakovnické státní policie při jejich činnosti na území a v bezprostředním okolí města.
Rada města rozhodla doporučit zastupiteltvu města poskytnout Policii ČR ÚO Rakovník účelově určený finanční příspěvek ve výši 40 000,- Kč.
Poskytnutí příspěvku PČR ÚO Rakovník je možné i vzhledem k tomu, že předpokládáme větší výběr peněz za dopravní přestupky, než bylo v rozpočtu pro rok 2014 plánováno.

Datum vložení: 8. 9. 2014 0:00
Datum poslední aktualizace: 8. 9. 2014 0:00