Do práce na kole

Do práce na kole 1

11. ročník se uskuteční od 1. – 31. května 2021.

Do práce na kole (a také pěšky či poklusem) je celorepublikovou výzvou, jejíž 11. ročník se uskuteční od 1. – 31. května 2021

Město Rakovník se společně s dalšími nadšenci zapojilo do výzvy v letech 2019 a 2020. Přestože loňský ročník byl oproti první účasti podstatně ovlivněn pandemickou situací, akce měla jednoznačně pozitivní ohlas. Smysl výzvy spočívá v tom, aby účastníci výzvy byli hravou formou motivováni k dopravě do svého zaměstnání udržitelnou formou – na kole, koloběžce, pěšky nebo během. V letošním roce se město Rakovník opět zapojí, informace k výzvě budeme sdílet na webových stránkách a fb Do práce na kole – Rakovník.

I v letošním roce došlo k úpravě pravidel, které se přizpůsobily současné situaci. Je možné započítávat nejen cesty do práce, ale i cesty do přírody, na nákup nebo se psem. Zapojit se může opravdu každý!

Pro ty, kdo nadále cestují na svá pracoviště, je určitě nejzdravější a nejbezpečnější variantou dopravovat se pěšky či na kole. Ostatní si mohou zapisovat třeba zdravotní vycházky, cesty pěšky či na kole na nákup. Zároveň je možné tyto aktivity kombinovat v rámci celého měsíce i v rámci týmu.

Pokud se chcete do výzvy zapojit s námi, navštivte webové stránky https://www.dopracenakole.cz/, kde se dozvíte veškeré informace k registraci a k pravidlům. Registrace probíhá do 7. května. Nezapomeňte se zaregistrovat pod hlavičkou města Rakovník. :)

Každý účastník, který se zaregistruje do 30. dubna, dostane originální tričko z bio bavlny s motivem od ilustrátorky Toy_Box či nákrčník a může vyhrát některou ze skvělých cen od partnerů akce.

Podrobná pravidla pro letošní ročník najdete ZDE.

Datum vložení: 21. 4. 2021 8:04
Datum poslední aktualizace: 21. 4. 2021 8:16