TZ - Změny financování sportu

Město Rakovník mění od příštího roku financování sportu

Zastupitelé města odsouhlasili na svém posledním zasedání změny financování sportu. Návrh, který předložili zastupitelé Ivo Trešl a Miroslav Koloc, změní rozdělování příspěvků na činnost sportovních klubů. Nově tak bude větší důraz kladen na počet sportujících dětí a mládeže v jednotlivých klubech.

„Naším cílem je podporovat sportování dětí a mládeže a tím přispět ke snížení finanční zátěže rodičů dětí provozujících například méně obvyklý sport, případně sport finančně náročnější,“ řekl starosta Pavel Jenšovský.

Od roku 2018 tak budou kluby hodnoceny ve 3 krocích – 1/3 rozpočtem alokované částky (cca 1,2 mil. Kč) bude rozdělena na počet sportujících dětí a mládeže (podmínkou bude zaplacený členský příspěvek a bydliště v Rakovníku), 1/3 rozpočtem alokované částky bude rozdělena na jednotlivé akce konané v průběhu roku a 1/3 si rozdělí velké sportovní kluby (určeno dle členské základny).

Město Rakovník přispívá na provoz a běžnou údržbu sportovišť v majetku města jednotlivým provozovatelům (sportovním klubům) částkou 3 920 000 Kč a dále v rámci údržby a mimořádných událostí realizovalo v roce 2015 práce v hodnotě cca 2,35 mil. Kč, v roce 2016 v hodnotě téměř 2,5 mil. Kč a v letošním roce zatím cca 1,4 mil. Kč.

Kromě výše uvedených částek podporuje město v současné době sport také prostřednictvím školských grantů a formou větších investičních akcí do oprav a úprav sportovišť (v letošním roce se jednalo například o rekonstrukci umělé trávy v areálu SK Rakovník).

Alida Štulajterová, tisková mluvčí MěÚ

Datum vložení: 22. 9. 2017 0:00