TZ - otevření zrekonstruovaného sběrného dvora

Zrekonstruovaný sběrný dvůr slavnostně otevřen

V pondělí 2. října byl slavnostně otevřen areál zrekonstruovaného sběrného dvora v Rakovníku. Slavnostního otevření se zúčastnili starosta města Pavel Jenšovský, zástupci zhotovitele společnosti Energie stavební a báňská pan Kovařík a pan Porcal, zástupce provozovatele sběrného dvora společnosti Marius Pedersen pan Kinkal a další.

„Jsem rád, že se nám sběrný dvůr podařilo zrekonstruovat. Celková cena rekonstrukce byla 7,1 mil. Kč bez DPH,“ řekl starosta Pavel Jenšovský a dodal: „Rekonstrukci a rozšíření sběrný dvůr opravdu potřeboval a získání dotace ve výši 5,4 mil. Kč od Ministerstva životního prostředí nám navíc výrazně pomohlo s financováním.“

Součástí rekonstrukce bylo vybudování nájezdové rampy, správního objektu a mostové váhy, došlo ke kompletní rekonstrukci skladu nebezpečných odpadů, zastřešení skladu elektrospotřebičů, rekonstrukci oplocení, zpevnění povrchů, výstavbě nového veřejného osvětlení a vybudování zabezpečení areálu kamerovým systémem.

Samotná rekonstrukce sběrného dvora začala v únoru letošního roku. Po rekonstrukci se zvýšila i roční kapacita sběrného dvora, a to z 2500 tun na 3190 tun.

A. Štulajterová, tisková mluvčí MěÚ

Datum vložení: 2. 10. 2017 0:00