Tisková zpráva - Zákaz konzumace alkoholických nápojů na vymezených veřejných prostranstvích

Zákaz konzumace alkoholických nápojů na vymezených veřejných prostranstvích

Zastupitelstvo města rozhodlo o vydání obecně závazné vyhlášky týkající se zákazu konzumace alkoholických nápojů na vymezených veřejných prostranstvích. Nová vyhláška odráží potřebu regulovat rozmáhající se negativní jevy „nemírné“ konzumace alkoholu na veřejných prostranstvích především v zastavěných částech města.

Nepředstavuje plošný zákaz konzumace alkoholu na veřejných prostranstvích, ale rozšiřuje lokality dotčené zákazem. Důvodem je tedy účinnější postih osob (resp. vykázání), které se dopouští tohoto závadného jednání v daných místech v územním obvodu města. Konzumací se alkoholických nápojů se rozumí jejich požívání i zdržování se s otevřenou lahví či jiným obalem s alkoholem.

Pokud by došlo k přesunutí konzumentů do nezakázaných míst a bylo by možné to zdokumentovat, především na záznamech městské policie, mohlo by se požádat ministerstvo opět o rozšíření zákazu,“ uvedl p. Jenšovský.

Zákaz se samozřejmě nevztahuje na veřejná prostranství, kde probíhá příležitostný prodej při slavnostech, trzích či tradičních akcích. Dále se netýká prostorů zahrádek a předzahrádek u restaurací a jiných takových podniků. Účinnosti nabývá 15. dnem po vyhlášení.

Datum vložení: 2. 3. 2015 0:00
Datum poslední aktualizace: 2. 3. 2015 0:00