Tisková zpráva - Tyršovo koupaliště se v příštím roce dočká dalších úprav

Tyršovo koupaliště se v příštím roce dočká dalších úprav

Tyršovo koupaliště, které je v současné době v neutěšeném stavu, se v příštím roce dočká dalších úprav. V areálu Tyršova koupaliště se uskutečnila schůzka nového nájemce, vedení města, zastupitelů a zástupců odboru správy majetku MěÚ.

„Při schůzce jsme byli seznámeni s aktuálním stavem Tyršova koupaliště. Nový nájemce má, stejně jako město, zájem pozvednout Tyršovo koupaliště. Viděli jsme, že již provedl vyčištění břehů a postupně připravuje areál na zimní období, aby nedošlo k jeho dalšímu chátrání,“ řekl starosta Pavel Jenšovský.

Rada města byla s informacemi ze schůzky seznámena a rozhodla, že pro příští rok zařadí do návrhu rozpočtu odkanalizování areálu, opravu objektu restaurace, dřevěných chatek, opalovacích mol a vybudování oplocení nového dětského hřiště. Současně byl také udělen souhlas nájemci s odstraněním stávajícího přístřešku, který je přistaven k restauraci Kongo, a vybudováním přístřešku nového na vlastní náklady nájemce.

„Pevně věřím, že se novému nájemci podaří, samozřejmě s podporou města, areál zvelebit a vrátit mu jeho původní lesk a slávu,“ dodal starosta Pavel Jenšovský.

Rada města bude v blízké budoucnosti rozhodovat také o zakoupení technického vybavení pro další pravidelnou údržbu areálu.

Alida Štulajterová, tisková mluvčí MěÚ

Datum vložení: 11. 12. 2014 0:00