Tisková zpráva - Rekonstrukce sídliště Bendovka může začít

Tisková zpráva 3. 10. 2014

Rekonstrukce sídliště Bendovka může začít

Dlouho očekávaná rekonstrukce sídliště Bendovka může začít. Rada města rozhodla uzavřít smlouvu s vítězem zadávacího řízení na realizaci rekonstrukce společností Vodohospodářské stavby, s. r. o., Teplice za celkovou cenu 8 816 658 Kč vč. DPH.

„Rekonstrukcí sídliště navážeme na postupné zlepšování komfortu bydlení našich občanů. Po vnitrobloku Čs. legií a sídlišti Klicperova je nyní na řadě sídliště Bendovka, které takto rozsáhlou rekonstrukci opravdu potřebuje,“ řekl starosta Rakovníka Zdeněk Nejdl.

Smlouva se zhotovitelem bude podepsána v nejbližší době a samotná rekonstrukce se pravděpodobně zahájí v druhé polovině října. Práce budou dokončeny nejpozději do 30. 6. 2015. Se zhotovitelem, VHS Teplice, má město dobré zkušenosti z předchozích investičních akcí. Společnost v Rakovníku rekonstruovala například vnitroblok Čs. legií.

Sídliště jsou rekonstruována díky úspěšnosti města jako žadatele o dotaci z Programu regenerace panelových sídlišť Ministerstva pro místní rozvoj. Stejně jako v předchozích dvou případech rekonstrukcí sídlišť, dostalo město Rakovník dotaci na revitalizaci Bendovky v maximální možné výši, tedy 4 mil. Kč.

„Ukazuje se, že projekty zpracované oddělením rozvoje města a investic jsou kvalitně připraveny. I díky tomu jsme úspěšní při žádostech o dotace z různých programů,“ dodal starosta Nejdl.

Město i nadále pokračuje v přípravách na rekonstrukci dalších sídlišť, v současné době probíhají přípravy na vznik projektu na revitalizaci sídliště Zátiší. Občané mohou do 31. 10. 2014 připomínkovat různé varianty řešení, které naleznou na internetových stránkách města.

Alida Štulajterová, tisková mluvčí MěÚ

Datum vložení: 3. 10. 2014 0:00