Tisková zpráva - Otevření bazénu veřejnosti od 1. 11. 2014

Tisková zpráva 31. 10. 2014

Bazén v Rakovníku se po čtyřměsíční odstávce znovu otevře veřejnosti

Městský plavecký bazén v Rakovníku se od soboty 1. listopadu po čtyřech měsících znovu otevře veřejnosti. O tom, že jsou prostory bazénu pro veřejnost po nutných úpravách bezpečné, rozhodl při kontrole v pátek 31. 10. 2014 statik.

„Podle vyjádření statika jsou prostory bazénu pro veřejnost po nutných úpravách bezpečné a my ho tak můžeme k zítřejšímu dni znovu uvést do provozu. Jsem rád, že se všechny nutné úpravy podařilo zrealizovat v tak krátkém čase,“ řekl starosta města Rakovník Zdeněk Nejdl.

Dočasné zabezpečení stropu a bazénových van stálo přibližně 1,5 mil Kč. Současně se zabezpečovacími pracemi proto začalo město připravovat také studii celkové rekonstrukce. O budoucím konceptu bazénu, tedy zda se zachová stávající sportovní charakter, nebo se vybuduje akvapark, budou rozhodovat nově zvolení zastupitelé města.

Prostory vnitřního bazénu musely být dočasně uzavřeny koncem června na základě rozhodnutí statika. V letním období tak byl provoz omezen pouze na venkovní nádrž, brouzdaliště a travnatou plochu.

Alida Štulajterová, tisková mluvčí MěÚ

Datum vložení: 31. 10. 2014 0:00