Rekonstrukce a modernizace Městského plaveckého bazénu

Rekonstrukce a modernizace Městského plaveckého bazénu

V rekonstrukci rakovnického bazénu je učiněn další krok. Zastupitelstvo města rozhodlo o rozšíření plaveckého bazénu na aquapark. Oproti současné době by tak bazén měl nabízet navíc divokou řeku, dva tobogány a skluzavku k dětskému bazénu. Součástí je nově i nabídka občerstvení s možností posezení a vodoléčebná procedura Kneippův chodník, která funguje na principu střídání teplé a studené vody. Půdorysy a vizualizace rekonstrukce jsou k dispozici na internetových stránkách města.

Rada města rozhodla o zahájení prací na studii rekonstrukce bazénu v prosinci 2014. Následně se konala schůzka, na které byl definován požadovaný stavební program pro obě varianty. V lednu 2015 byly konzultovány prvotní návrhy variant, které byly dle připomínek upraveny a doplněny. Na poslední radě města se následně projednávaly konečné dvě varianty, z kterých zastupitelstvo vybíralo.

„Jsme si samozřejmě vědomi vyšší finanční náročnosti projektu, na druhou stranu je pravdou, že bazén by měl v podobě, kterou mu teď dáme, fungovat desítky let a již teď je mnohé vybavení, které požadujeme, v jiných bazénech standardem,“ uvedl p. starosta Jenšovský.

Zastupitelstvo tedy pověřilo odbor výstavby a investic přípravou projektové dokumentace, vyřízení povolení ke stavbě a přípravou zadávací dokumentace na rekonstrukci bazénu. Město pak následně bude žádat o poskytnutí dotace.

Datum vložení: 25. 2. 2015 0:00
Datum poslední aktualizace: 25. 2. 2015 0:00