Otevření nové budovy pro městskou policii

Městská policie se stěhuje do nových prostor

Rakovnická městská policie se přesouvá do nově zrekonstruovaných prostor. Ty byly slavnostně otevřeny symbolickým přestřižením policejní pásky v pátek 17. června v 10 hodin. Rekonstrukce budovy na radničním dvoře, která se nachází pouze pár metrů od stávajícího zázemí městské policie, probíhala od září loňského roku a stála 15 milionů korun.

„V prvopočátku realizace této rekonstrukce jsem měl trochu obavy. Ze starých prostor, navíc v městské památkové zóně, jsme potřebovali vybudovat moderní zázemí pro práci městské policie. Děkuji panu architektu Karlu Zuskovi, protože díky jeho nápadům a architektonickému cítění, a samozřejmě díky dobré práci realizační firmy, se celou akci podařilo úspěšně dokončit,“ řekl starosta města Pavel Jenšovský. Jeho slova doplnil také velitel Městské policie Rakovník Jaromír Nový: „Prostory, v nichž bude nově městská policie působit, splňují veškeré současné standardy. Děkuji všem, kdo se na rekonstrukci od projektových prací až po samotnou realizaci podíleli.“

Slavnostního otevření se zúčastnili zástupci města, velitel městské policie, zástupci zhotovitele společnosti Konsit, a. s., Praha, autor projektu architekt Karel Zuska a technický dozor Zdeněk Hubáček. Všichni přítomní si mohli nově zrekonstruované prostory prohlédnout.

Alida Štulajterová, tisková mluvčí MěÚ

Datum vložení: 20. 6. 2016 0:00