Město vybralo zhotovitele pro rekonstrukci 4 ulic

Město vybralo zhotovitele pro rekonstrukci 4 ulic

Rakovničtí radní vybrali zhotovitele pro rekonstrukci ulic Pod Bendovkou, Hálkova, Nerudova a Hornická. Ve spolupráci se síťaři tak město i v letošním roce opraví další ulice. Souhrnné náklady na rekonstrukce těchto 4 ulic jsou 11 954 315 Kč vč. DPH.

„Postupná rekonstrukce ulic ve městě při součinnosti se správci jednotlivých inženýrských sítí je velmi důležitá a jsem rád, že se nám daří dlouhodobě rekonstruovat ulice tak, že jsou současně kromě nových chodníků a povrchů silnice vyměněny i neviditelné, ale přesto velmi důležité součásti všech ulic, jako je například vodovod či kanalizace,“ řekl starosta Pavel Jenšovský.

„Každý rok připravujeme ve spolupráci se síťaři rekonstrukce některých ulic, v současné době máme k dispozici plán do roku 2020“, doplnil místostarosta Miroslav Samaš a dodal: „Tento plán vychází z požadavků síťařů, kteří si své akce plánují právě 3 roky dopředu.“

Vítězem všech 3 zadávacích řízení se stala společnost Froněk, s. r. o., Rakovník, která rekonstrukce provede. Práce na jednotlivých komunikacích budou ukončeny na podzim letošního roku.

Alida Štulajterová, tisková mluvčí MěÚ

Datum vložení: 26. 6. 2017 0:00