Krátce z města - 8. 6. 2015

Poskytnutí peněžního daru Nadačnímu fondu GAUDEAMUS

Rada města rozhodla poskytnout Nadačnímu fondu GAUDEAMUS peněžní dar ve výši 3 000 Kč. Jedná se o příspěvek na organizaci XXIV. ročníku dějepisné soutěže studentů gymnázií z České a Slovenské republiky. Soutěž se uskuteční 26. listopadu 2015 v prostorách Ekonomické fakulty v Chebu. Soutěže se každoročně zúčastňuje cca 200 studentů asi ze 75 gymnázií. Řadu let se účastní také studenti GZWR. Soutěží se ve znalostech týkajících se protektorátu a Slovenského státu v období od 1939 do osvobození Československa v květnu 1945. Poskytnutý dar bude použit výhradně na zakoupení literatury vztahující se k historii naší země, kterou obdrží všichni účastníci soutěže. Město Rakovník finančně podpořilo tuto akci již v minulých letech.

Vybudování autobusových zastávek v ul. Plzeňská a Lišanská

Rada města rozhodla vypsat zadávací řízení na zakázku malého rozsahu „Autobusové zastávky Lišanská, Plzeňská - Rakovník“. Rada přijala již v minulosti usnesení o vybudování autobusových zastávek v ul. Plzeňská a Lišanská. Cílem projektu je doplnit a rozšířit stávající zastávky pro zvýšení bezpečnosti silničního provozu i chodců, zejména pak dětí. Součástí výstavby budou nové zálivy, nové úseky chodníků, nový přechod, doplnění stávajícího osvětlení a odvodnění. Na tento projekt město získalo dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury v maximální výši 2,8 mil. Kč uznatelných nákladů (max. 85%). Neuznatelné projekční náklady činí 101 107,60 Kč. Finančně je akce kryta rozpočtem města - položkou 3,4 mil. Kč. Dle rozpočtu projektu jsou předpokládané náklady na stavbu kolem 3,2 mil. Kč. Zahájení prací je předpokládáno na červenec 2015 a dokončení na listopad 2015.

Výměna střešní krytiny Tyršovo koupaliště

Rada města rozhodla objednat výměnu střešní krytiny na deseti ubytovacích chatkách v areálu Tyršova koupaliště. Jedná se o chatky, u kterých je nevyhovující střešní krytina - materiál kanadský šindel. Lokální oprava již není možná, proto musí být vyměněny. Jsou to právě chatky, které jsou nejvíce využívány z důvodu větší kapacity vnitřních prostor. Byly osloveny 4 firmy o vypracování cenové nabídky. Byla vybrána firma KOBO/BLESK s. r. o. s cenou 288 585Kč vč. DPH.

Výměna střešní krytiny 1. MŠ V Hradbách

Rada města rozhodla vypsat zadávací řízení k podání nabídky na „Výměnu střešní krytiny na 1. MŠ Rakovník, V Hradbách“. Důvodem je špatný stav stávající alukrytové střechy. Bude nově provedena z bobrovek cihlově červených. Náklady budou hrazeny částečně z rozpočtu města a dále z daru firmy Procter&Gamble v částce 400 000 Kč. Modernizace je plánovaná na období prázdnin (od 1. července do 30. srpna 2015).

Naše obec recyklací elektrospotřebičů výrazně ulevila životnímu prostředí

Snaha obyvatel obce recyklovat staré a nepoužívané elektrospotřebiče se již několik let vyplácí. Naše obec obdržela certifikát vypovídající nejen o přínosech třídění televizí a počítačových monitorů, ale také o velkém významu sběru drobných spotřebičů, jako jsou mobilní telefony. Díky environmentálnímu vyúčtování společnosti ASEKOL můžeme nyní přesně vyčíslit, o kolik elektrické energie, ropy, uhlí, primárních surovin či vody jsme díky recyklaci vysloužilého elektra ušetřili ekosystém Země. Víme také, o jaké množství jsme snížili produkci skleníkových plynů CO2 nebo nebezpečného odpadu. Informace vycházejí ze studií neziskové společnosti ASEKOL, která s obcí dlouhodobě spolupracuje na recyklaci vytříděných elektrozařízení.

Loni občané odevzdali k recyklaci 1013 televizí, 363 monitorů a 8 381 kg drobných spotřebičů. Tím jsme uspořili 413,12 MWh elektřiny, 18 472 litrů ropy, 1 855,19 m³ vody a 17,46 tun primárních surovin. Navíc jsme snížili emise skleníkových plynů o 93,64 tun CO2 ekv., a produkci nebezpečných odpadů o 364,19 tun.

Datum vložení: 8. 6. 2015 0:00
Datum poslední aktualizace: 8. 6. 2015 0:00