Krátce z města - 30.10.2018

Výsadba lípy

K příležitosti výročí 100 let od vzniku samostatného československého státu proběhl v Rakovníku pietní akt v Urnovém háji a u kostela sv. Bartoloměje byla vysazena lípa.

Památeční lípaVýsadba lípy

Hodiny naproti „Tyláku“ se vrátily

Na křižovatku v ulici Nádražní se vrátily hodiny, nově i s ukazatelem venkovní teploty. Původní byly z důvodu porouchání odstraněny. Nový model stál 107 690,- Kč s DPH. Po schválení nového rozpočtu budou objednány nové hodiny také na místo u Okresního soudu.

Hodiny Tylák

Kvalita pitné vody

Radě města byla předložena informativní zpráva o kvalitě pitné vody v Rakovníku za 3. čtvrtletí roku 2018. Kvalita pitné vody je kontrolována v souladu s legislativou, rozbory vody vyhověly hygienickým limitům. Pro bližší informace případně kontaktujte společnost RAVOS s.r.o.

Ustavující zastupitelstvo již příští týden

1. (ustavující) zasedání zastupitelstva města se bude konat dne 5. listopadu 2018 od 17:00 v Domě osvěty v Rakovníku.

Rekonstrukce chodníku v ulici Na Sekyře

Údržba městských komunikací Rakovník provede rekonstrukci chodníku v ulici Na Sekyře za celkovou cenu 236 409,80 Kč vč. DPH. Jedná se o chodník přiléhající k již zrekonstruované části chodníku od Poštovní ulice směrem ke Kulturnímu centru. Chodník nebyl doposud opravován, neboť zde probíhala výstavba domu a nový chodník by nebyl efektivní. V současné době je výstavba domu skoro dokončena a chodník před ním je možné opravit. Rekonstrukce naváže na již obnovenou část a skončí u vjezdu vedoucí za KC Rakovník. Nová dlažba bude ve stejném vzoru jako zbývající chodníky. Začátek prací bude v co nejbližším možném termínu a chodník bude dokončen v závislosti na klimatických podmínkách, nejpozději však do 31. 12. 2018.

Termín dokončení stavby rekonstrukce chodníku v ulici Ottova se prodlužuje

Vzhledem k začínajícím pracím Údržby městských komunikací Rakovník na rekonstrukci chodníku v ulici Na Sekyře nebude již možné dokončit rekonstrukci chodníku v ul. Ottova v původně domluveném termínu.  Radě města tedy byla předložena žádost o uzavření dodatku od společnosti ÚMK Rakovník na prodloužení termínu do 25. 6. 2019. Dodatek byl uzavřen.

Část památné aleje bude ošetřena

Společnost ARBOREA Rakovník provede ošetření části památné aleje (od lávky u botanické zahrady po proudu potoka až k lávce u ČOV po obou stranách Rakovnického potoka) za celkovou cenu 528 952,-  Kč vč. DPH.

Vyhlášení soutěže „O nejkrásněji nazdobený vánoční stromeček“

Již 4. ročník soutěže pro děti mateřských a žáky 1. stupně základních škol v Rakovníku „O nejkrásněji nazdobený vánoční stromeček“ se blíží. Každá škola obdrží jeden označený vánoční stromeček od Městských lesů Rakovník, který bude vystaven na Husově náměstí před budovami radnice. Výtvarné techniky nejsou omezeny, každá škola nazdobí jeden vánoční stromeček, umístěný před budovami radnice na Husově náměstí v Rakovníku.  Ozdoby by měly být zhotoveny z  materiálu, který odolá povětrnostním vlivům. K určení hlavního vítěze proběhne veřejná anketa na webových stránkách města. Hlavní vítěz soutěže bude oceněn zvláštní cenou. Oceněni budou též všichni účastníci soutěže. Ceny budou předány před budovou radnice dne 20. 12. 2018 od 10.00 hodin. Školy si připraví k této příležitosti krátký hudební program.

Soutěž je vyhlášena k datu:

1. 11. 2018

Instalace stromků před radnicí:

10. 12. 2018

Zdobení stromků na náměstí:

11. až 14. 12. 2018

Anketa na webových stránkách města:

15. až 19. 12. 2018

Vyhodnocení ankety a předání cen:

20. 12. 2018

Odstrojení vánočních stromečků: