Krátce z města - 3. 4. 2015

Oprava historické fasády radnice

Každý rok využívá město Rakovník finanční podporu z programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón na opravy kulturních památek, které jsou v majetku města. V letošním roce rada města rozhodla, že se z dané dotace bude financovat oprava historické fasády radnice. Bylo vypsáno zadávací řízení, ze kterého vzešla nejlépe nabídka opravy za cenu 372 397 Kč vč. DPH. Konec prací je předpokládán na konec července.

Zakoupení technického vybavení pro Tyršovo koupaliště

Rada města rozhodla objednat technické vybavení pro údržbu areálu Tyršova koupaliště. Konkrétně se jedná o traktor sekačku značky Honda od firmy Luděk Patera za cenu 124 990 Kč vč. DPH, motorové nůžky Stihl od stejné firmy za 5 990Kč vč. DPH a od firmy Miroslav Moravec křovinořez Husqvarna za 17 250Kč vč. DPH.

Poptávkové řízení na technické vybavení bylo provedeno na základě usnesení rady ze dne 3. 12. 2014, kde se také projednával stav areálu. Do rozpočtu na rok 2015 byly zahrnuty náklady na odkanalizování areálu, dřevěných chatek, oplocení dětského hřiště a opalovacích mol. V loňském roce bylo také investováno do sociálního zařízení (záchody) kolem 1 569 000 Kč, plus doplatek za přečerpací jímku.

Regenerace panelového sídliště Zátiší

Rada města nechala vypsat zadávací řízení na projektové práce sídliště Zátiší. O revitalizaci rozhodla rada již v lednu na základě výsledků ankety obyvatel v dané oblasti. K realizaci akce je potřeba nejprve vypracování projektové dokumentace, zajištění správních rozhodnutí (územní rozhodnutí, stavební povolení) a výběr zhotovitele. Předpokladem je, že by akce mohla být stavebně realizována v roce 2016.

Výstavba chodníku v ulici Plzeňská

Rada města rozhodla vypsat zadávací řízení na výstavbu nového chodníku pro pěší a veřejného osvětlení v ulici Plzeňská. Jedná se o úsek od kruhového objezdu ke Státnímu okresnímu archivu. Chodník zároveň bezpečně napojí ulice Rennerova a Spěváčkova a zajistí zároveň bezpečný přechod pro chodce přes krajskou komunikaci k hypermarketu Albert. Zahájení stavby je předpokládáno na květen 2015. Výstavba by měla trvat 3 měsíce.

Rekonstrukce chodníku v ulici Dukelských hrdinů

Rada města rozhodla na základě cenové nabídky objednat 2. etapu rekonstrukce chodníku v ulici Dukelských hrdinů. Jde o zbylých 204 m² výměry chodníku. Opravu provede Údržba městských komunikací Rakovník za cenu 267 533,42 Kč vč. DPH.

Výstavba nových dětských hřišť

V lokalitách Vinohrady a Myslbekova v Rakovníku je plánována výstavba dětských hřišť. Rada města rozhodla vypsat zadávací řízení k podání nabídky na danou výstavbu. Jedná se o lokality, kde v současnosti není v blízkosti žádné dětské hřiště. Výstavba hřiště Vinohrady byla projednávána v roce 2011 na základě zaslané petice občanů, bohužel musela být z finančních důvodů odložena. Rada města nakonec sama rozhodne, která firma výstavbu provede, na základě nejlepšího navrženého projektu.

Datum vložení: 3. 4. 2015 0:00
Datum poslední aktualizace: 3. 4. 2015 0:00