Krátce z města - 25. 5. 2017

Dar pro Linku bezpečí
Stejně jako v předchozích letech, rozhodli radní i letos finančně podpořit projekt Linky bezpečí částkou 5 000 Kč. Základním úkolem telefonické linky bezpečí je poskytovat urgentní telefonickou pomoc dětem a jejich rodičům v situacích, kdy je dítě např. na útěku, je týrané apod.

Podpora 2. ročníku akce Graffiti jam v Rakovníku
Na MěÚ Rakovník byla dne 12. května doručena žádost pořadatele akce Graffiti jam o poskytnutí finančního daru. Rada města rozhodla podpořit 2. ročník této akce částkou 3 000 Kč, která je určena na nákup barvy a podkladových materiálů.
Akce se uskuteční v sobotu 24. 6. 2017 na legální graffiti ploše (u cyklostezky na Senomaty). Na tuto akci jsou pozváni profesionální umělci, kteří spolupracují s městy Praha a Ostrava při zlepšování prostředí podchodů či pražských zastávek metra svým street art uměním. Na akci bude opět pozvána široká veřejnost a umělecké kroužky při Základní umělecké škole a Domu dětí a mládeže v Rakovníku. Cílem akce je preventivní charakter vůči nelegálnímu graffiti.

Rekonstrukce ulic
Rada města rozhodla na své poslední schůzi vypsat jednotlivá zadávací řízení na rekonstrukce vozovek a chodníků v ulicích Hornická, Pod Bendovkou, Hálkova a Nerudova. Tyto 4 ulice čeká v letošním roce kompletní rekonstrukce, kterou město realizuje ve spolupráci se všemi síťaři. V ulicích tedy dojde k rekonstrukci plynu, elektřiny, vodovodu i kanalizace.

Alida Štulajterová, tisková mluvčí MěÚ

Datum vložení: 5. 6. 2017 0:00