Krátce z města - 24. 4. 2015

Návštěva prezidenta

Dne 28. dubna 2015 navštíví město Rakovník prezident ČR. Od 16.00 hodin se předpokládá setkání se zastupiteli města na radnici. V době od 16.30 hodin do cca 17.10 hodin se setká s občany na Husově náměstí. Je zajištěn zábor prostranství, aby mohlo být v prostředku náměstí umístěno podium (stejné místo jako u Rakovnického cyklování). Bude zde zákaz parkování vozidel od zhruba 12.00 hodin.

Chodník Plzeňská

Rada města rozhodla uzavřít smlouvu s Michal Bajušev (Holedeč) za cenu ve výši 1 244 393 Kč vč. DPH na vybudování chodníku v ulici Plzeňská. Jedná se o výstavbu nového chodníku pro pěší - v úseku od kruhového objezdu ke Státnímu okresnímu archivu v Rakovníku. Napojí bezpečně ulice Rennerova a Spěváčkova a umožní i bezpečnou pěší dopravu až do Huřvin(navazuje na něj opravená cesta pro pěší v rámci rekonstrukce MK Huřviny). Zajistí také bezpečný přechod pro chodce přes krajskou komunikaci k hypermarketu Albert. Podle předpokladu by mělo být  pokládáno 609 m2 dlažby.

Rada města rozhodla již na své 12. schůzi (18. března) vypsat zadávací řízení na zakázku malého rozsahu „Chodník v ul. Plzeňská“. Text výzvy k podání nabídek byl poté zveřejněn na úřední desce města. Ve stanovené lhůtě do 7. dubna zadavatel obdržel celkem 3 nabídky, ze kterých následně ustanovená komise vybírala dle nejnižší nabídkové ceny. Zahájení investiční akce se předpokládá na květen 2015, akce by pak mohla být ukončena v září 2015. Výstavba chodníku je kryta rozpočtem města pro rok 2015.

Výstavba dětských hřišť

Rada města se rozhodla uzavřít smlouvu o dílo se společností Hřiště hrou s.r.o. (Turnov). Předmětem je výstavba dětského hřiště v lokalitě Zd. Štěpánka a v lokalitě Myslbekova.

Na základě rozhodnutí rady ze dne 18. března bylo vypsáno zadávací řízení. Zájemci své nabídky mohli podávat do 31. března 2015. Z velké nabídky byla nakonec vybrána v obou případech společnosti Hřiště hrou s.r.o. na základě doporučení komise. Cena hřiště v Myslbekově ulici činí 299 594Kč vč. DPH a v lokalitě Zd. Štěpánka 299 972Kč vč. DPH. Lavičky budou v obou případech stát 17 820 Kč.

Datum vložení: 24. 4. 2015 0:00
Datum poslední aktualizace: 24. 4. 2015 0:00