Krátce z města - 20.11.2018

Avizovaná rekonstrukce chodníku v ulici Nad Jamkou byla dokončena

Firma Froněk dokončila práce na rekonstrukci ulice Nad Jamkou. Celkové náklady na rekonstrukci byly 4 909 006, 27 Kč vč. DPH.

Avizovaná rekonstrukce chodníku v ulici Na Sekyře byla dokončena

Údržba městských komunikací Rakovník provedla rekonstrukci chodníku v ulici Na Sekyře za celkovou cenu 236 409,80 Kč vč. DPH. Jedná se o chodník přiléhající k již zrekonstruované části chodníku od Poštovní ulice směrem ke Kulturnímu centru.

Nasvícení přechodů

Nezávisle na nehodě, která se stala začátkem listopadu letošního na přechodu v Plzeňské ulici u Alberta, byly již v minulých měsících provedeny kroky na nasvícení tohoto přechodu. Projektová dokumentace je hotová, realizace je plánována na příští rok. Odhadovaná cena je 160 000,-Kč. Dále je příští rok v plánu také nasvícení tří přechodů ve Vladislavově ulici.

Jednání o převzetí sportovní haly

Vedení radnice zahájilo s TJ TZ Rakovník jednání o budoucím převzetí haly do majetku města, aby zde zůstala zachována sportovní činnost. Dle starosty Luďka Štíbra jsou jednání na dobré cestě a ke smluvní dohodě by mohlo dojít ještě na konci tohoto roku. S provozními náklady sportovní haly se již počítá také v návrhu rozpočtu na příští rok. Tyto náklady se pohybují kolem 50 000,- Kč měsíčně.

Termín zastupitelstva

Další zasedání zastupitelstva města se uskuteční 10. 12. 2018.

Datum vložení: 20. 11. 2018 0:00
Datum poslední aktualizace: 20. 11. 2018 0:00