Krátce z města - 16. 2. 2017

Přijetí daru – 3. ZŠ
Radní udělili souhlas řediteli 3. ZŠ Rakovník k přijetí účelově určených peněžních darů ve výši 4 000,- Kč od Veroniky Pekárnové, Rakovník a 2 220 Kč od Václava Víta, Čistá. Peníze budou použity na úhradu nákladů dramatického souboru Janek.

Vybudování dešťové kanalizace na Tyršově koupališti
Rada města rozhodla na základě výsledku zadávacího řízení uzavřít smlouvu o dílo na vybudování dešťové kanalizace v areálu Tyršova koupaliště se společností Froněk, s. r. o., za celkovou cenu 999 809 Kč vč. DPH.
Zadávací řízení bylo zveřejněno od 16. do 30. 1. 2017 a na MěÚ byly doručeny 4 nabídky.

Opravy historické budovy radnice v roce 2017
Rada města se zabývala plánem oprav historické budovy radnice pro letošní rok. Radní nakonec rozhodli vypsat zadávací řízení na opravu fasády radnice – přízemí budov čp. 29 a 30 ze severní strany a celou fasádu těchto dvou budov ze strany jižní. Současně bylo vypsáno zadávací řízení na opravu omítek průjezdu radnice včetně sanačních prací a na výměnu střešní krytiny budovy radnice čp. 27. Odhadované náklady na všechny tři akce jsou cca 1,5 mil. Kč bez DPH, město využije podporu z programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón.

Příspěvek na varhany do Katedrály sv. Víta v Praze
Město Rakovník přispěje na vybudování svatovítských varhan. Rozhodli o tom radní na základě žádosti o příspěvek. Město Rakovník poskytne dar ve výši 16 000 Kč (což odpovídá přibližně 1 Kč za každého obyvatele) Nadačnímu fondu Svatovítské varhany. Rakovník se tak připojil k ostatním městům a obcím, které již na nové varhany přispěly.

Alida Štulajterová, tisková mluvčí MěÚ

Datum vložení: 17. 2. 2017 0:00