Krátce z města - 14. 1. 2015

Přijetí daru – 3. ZŠ Rakovník
Rada města na svém jednání udělila souhlas řediteli 3. Základní školy Rakovník s přijetím účelově určeného peněžního daru ve výši 1 000,- Kč od pana Václava Víta z Čisté. Tento dar bude použit na úhradu nákladů dramatického kroužku Janek. Současně udělili radní také souhlas s přijetím nepeněžního daru – počítače – od pana Martina Bouška z Rakovníka.

Přijetí daru – MŠ Průběžná
Rada města na svém jednání udělila souhlas ředitelce MŠ Průběžná, Rakovník s přijetím účelově určeného peněžního daru ve výši 20 000,- Kč od společnosti Triton, s. r. o., Rakovník. Tento dar bude použit na vybavení školní zahrady.

Výkon TDI a BOZP při realizaci zateplení Jeslí a Domova Ráček
Rada města rozhodla uzavřít smlouvy se společností Brain, s. r. o., Praha 4, jejichž předmětem je výkon technického dozoru investora a výkon činnosti koordinátora BOZP za souhrnnou cenu 106 480,- Kč vč. DPH.

Výkon TDI a BOZP při realizaci opravy mostu Šamotka
Rada města rozhodla uzavřít smlouvu se společností Pontex, s. r. o., Praha 4, jejímž předmětem je realizace technického dozoru investora a koordinátora BOZP za celkovou cenu 144 619,- Kč vč. DPH.

Vyhodnocení dopravní studie – ulice bratří Burianů
Rada města rozhodla na základě zpracované studie dopravního řešení v ulici bratří Burianů realizovat v dané lokalitě zónu s omezenou rychlostí 30 km/h a současně vybudovat v ulici Koubkova retardéry. Do zásobníku projektů byla také zařazena celková rekonstrukce ulice s možnou realizací oprav v roce 2017.

Změna ceny sauny v Městském plaveckém bazénu Rakovník
Rada města rozhodla s platností od 1. 1. 2015 změnit ceník sauny, která je v provozu v rámci bazénu v Rakovníku. Došlo k navýšení ceny za saunu u dospělých a nově je zavedeno také vstupné pro děti do sauny. V souvislosti s navýšením ceny za saunu došlo k navýšení cen také u balíčků.

Ceník je následující:

Vstupné na 90 min.                            75,- Kč (původně 65,-)

Vstupné na 120 min.                          95,- Kč (původně 80,-)

Vstupné děti na 90 min.                     65,- Kč – nové

Vstupné děti na 120 min.                   85,- Kč – nové

Pronájem celé sauny na 90 min.        400,- Kč (původně 330,- Kč) max. 6 osob

Pronájem celé sauny na 120 min.       520,- Kč (původně 420,- Kč) max. 6 osob

Původní ceník byl platný od roku 2001.

Rekonstrukce zimního stadionu – I. etapa
Rada města rozhodla zadat objednávkou zpracování projektové dokumentace na 1. etapu rekonstrukce zimního stadionu v Rakovníku za celkovou cenu 150 040,- Kč vč. DPH. TJ HC Rakovník bude v letošním roce žádat o dotaci z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy s tím, že město v případě získání dotace investiční akci dofinancuje v maximální výši 20 % uznatelných nákladů.

Zateplení budovy Jeslí a Domova Ráček
Rada města rozhodla na základě zprávy o posouzení a hodnocení nabídek na zateplení budovy jeslí a Domova Ráček uzavřít smlouvu o dílo se společností Martin Vršecký, s. r. o., Rakovník za celkovou cenu 2 787 252,- Kč vč. DPH.

Zvýšení kapacity školní družiny 3. ZŠ Rakovník
Rada města souhlasila na základě žádosti ředitele 3. ZŠ Rakovník s navýšením kapacity školní družiny z 210 na 270 dětí od školního roku 2015/2016. Nově zřízená oddělení školní družiny budou fungovat v učebnách 1. stupně.

Mezi důvody, proč ředitel školy požádal o navýšení kapacity školní družiny, patří zvýšený zájem rodičů o umístění dětí do školní družiny a také skutečnost, že při loňských zápisech do prvních tříd obdrželo 22 dětí odklad povinné školní docházky, a proto se předpokládá, že do prvních tříd nastoupí ve školním roce 2015/2016 cca 100 dětí.

O tom, zda bude kapacita opravdu navýšena, rozhodne Krajský úřad Středočeského kraje.

Revitalizace sídliště Zátiší
Odbor výstavby a investic předložil radě města výsledky ankety obyvatel sídliště Zátiší ohledně možné rekonstrukce sídliště. Na základě této ankety uložili radní odboru výstavby a investic připravit podklady pro zadání komplexní projektové dokumentace celkové revitalizace sídliště Zátiší tak, aby město mohlo žádat o dotaci z Programu regenerace panelových sídlišť v roce 2016. Koordinací prací při přípravě projektové dokumentace byl pověřen radní Miloslav Kubínek.

Nájem nebytových prostor v Nádražní ulici
Rada města rozhodla uzavřít nájemní smlouvu na nebytový prostor o výměře 120 m2 v Nádražní ulici čp. 4 za nabízené nájemné 35 600,- Kč/měsíc. Prostory budou pronajaty paní Haně Špáňové za účelem provozování cukrárny.

Záměr nájmu byl zveřejněn od 11. 12. 2014 do 29. 12. 2014 a v termínu byly doručeny 2 nabídky.

Petice za úpravu kontejnerového stání na křižovatce ulic Huřvinská x Chelčického
Na Městský úřad Rakovník byla dne 18. 12. 2014 doručena petice občanů za úpravu kontejnerového stání na křižovatce ulic Chelčického a Huřvinská. Petice obsahovala 31 podpisů a požadavkem bylo vybudování důstojného místa pro uspořádání odpadu a vybudování parkovacích míst místo travnaté plochy.

Rada města rozhodla v tuto chvíli požadavky občanů nerealizovat. Úprava kontejnerových stání probíhá postupně s tím, že se přednostně upravují v místech, kde probíhá celková rekonstrukce ulic. Co se požadavku na parkování týče, tento nelze realizovat s ohledem na zákonná ustanovení – 5 m od hranice křižovatky není možné zastavit ani stát.

Datum vložení: 20. 1. 2015 0:00
Datum poslední aktualizace: 20. 1. 2015 0:00