Krátce z města - 10. 9. 2015

Zrušení zákazu vstupu do lesů

Rada města rozhodla o zrušení nařízení města o zákazu vstupu do lesů, které bylo vydáno dne 12. srpna v souvislosti s dlouhotrvajícími extrémními vedry a suchem s obrovským rizikem rozsáhlých lesních požárů. Hejtman Středočeského kraje Ing. Miloš Petera odvolal období déletrvajícího sucha na území středních Čech již 20. srpna, proto odbor životního prostředí nyní doporučil nařízení také zrušit.

Jmenování vedoucího ekonomického odboru

Rada města na návrh tajemníka MěÚ Rakovník jmenuje vedoucím ekonomického odboru Ing. Ladu Pidrmanovou. Na základě toho, že byl stávající vedoucí odboru jmenován do funkce tajemníka, bylo vypsáno výběrové řízení na pozici vedoucího ekonomického odboru. Bylo vyhlášeno dne 3. 8. 2015 s termínem podání přihlášek do 20. 8. 2015. Hodnotící komise obdržela v tomto termínu přihlášky 3 uchazečů, kteří všichni splnili podmínky zadání a byli pozváni k písemnému testu a pohovoru na den 31. 8. 2015. Komise vyhodnotila výsledky uchazečů a doporučila jmenovat do funkce pí Pidrmanovou, která v současné době zastává funkci vedoucí útvaru interního auditu.

Akustická úprava tělocvičny 2. ZŠ Rakovník

Rada města uzavřít smlouvu s EKOLA group, spol. s r. o. k zajištění akustické úpravy tělocvičny 2. ZŠ Rakovník. Zadávací řízení na úpravu akustiky bylo vyvěšeno na základě usnesení rady 20. 7. a do 4. 8. byly doručeny 2 obálky s nabídkou. Nejnižší cenu nabídla právě společnost EKOLA group - 1,38 mil. Kč vč. DPH. Práce byly zahájeny na konci srpna po uzavření smlouvy. Předpokládaný termín dokončení úpravy je konec září.

Informace ke škodám na majetku města způsobených přívalovým deštěm

Dne 16. srpna v odpoledních až večerních hodinách zasáhl město přívalový déšť. Jeho intenzita byla dle zpráv meteorologů jedna z nejvyšších v celé ČR. Během hodiny napršelo kolem 130 mm/m2. Déšť mnohonásobně převýšil kapacitu dešťových vpustí i kanalizačního systému. Vlivem vzdutí Rakovnického potoka přestaly vodu odvádět i dešťové odlehčovací komory. Z důvodu zaplnění kanalizace pak srážky tekly v plném rozsahu ulicemi, zaplnily místa jako Palackého ulici, střed Husova nám., Na Sekyře, Na Váze, Tyršovu ulici, Čermákovy sady, Sportovní ulici a v menším rozsahu i další místa., kde je snížená nivelita (sklon komunikace).

Co se týče škod na budovách jako zatečení do budovy a poškození malby, zatopení sklepních prostor apod., jednalo se o 1. MŠ V Hradbách, DPS Domovinka, Jesle, Ráček, MŠ V Parku a Klicperova, sokolovna, školní jídelna, KC, městské byty atd. Jedno z největších postižení vzniklo v divadelní restauraci a baru, kde byla poškozena dřevěná podlaha (nová z roku 2012), dřevěné obklady místnosti, vestavěného nábytku, poškození omítek a maleb. U všech vnitřních prostor vznikly náklady na čištění, popř. desinfekci.

Co se týče škod na veřejných prostranstvích a majetku na nich umístěného, tak nejvíce poškozenou venkovní stavbou je hřiště Bendovka. V době přívalového deště nebyla vzrostlá zasetá tráva, takže se strmější břehy díky povrchově tekoucí vodě utrhly. Došlo ke znečištění skoro všech ploch, k utržení břehu s částí oplocení, vyplavení výsadeb, poškození tzv. skalní stezky. Čištění provedlo ÚMK a opravy byl měl provést dodavatel stavby, aby byla zachována záruka.

Rada města vzala tuto informativní zprávu na vědomí a uložila odboru výstavby a investic předložit řešení odvodnění západní strany Komenského nám. a ul. Plzeňská. Odbor správy majetku pak bude řešit ve spolupráci s odborem výstavby nápravu škod na hřišti Bendovka a souvisejících stavbách.

Modernizace sběrného dvora v Rakovníku

V loňském roce byla zpracována dokumentace pro územní rozhodnutí na modernizaci sběrného dvora. V červnu vyhlásilo MŽP výzvu pro podávání žádostí o poskytnutí podpory v rámci Operačního programu ŽP 2014-2020 se zaměřením na výstavbu a modernizaci zařízení pro sběr, třídění a úpravu odpadů. Pokračuje se tedy na zpracování projektu pro stavební povolen, jelikož bodově budou zvýhodněny žádosti, které budou mít projekty již zpracovány. Příjem žádostí je stanoven na období od srpna do listopadu. Maximální výše podpory je stanovena na 85% způsobilých výdajů.

Datum vložení: 10. 9. 2015 0:00
Datum poslední aktualizace: 10. 9. 2015 0:00