Bronzoví koně v Rakovníku zůstanou

Bronzoví koně v Rakovníku zůstanou

Rada města rozhodla zakoupit za 2,7 mil. Kč sochy dvou bronzových koní, které se v současné době nachází na prostranství Na Sekyře. Toto prostranství se dočká v nejbližší době výrazné proměny a koně zůstanou jeho součástí i po revitalizaci prostoru.

„V rámci nově vzniklého prostranství, jehož projekt navázal na vybranou studii společnosti Hlaváček&Partner, dojde k celkové proměně tohoto prostoru v centru města,“ řekl starosta Pavel Jenšovský a dodal: „V rámci úprav vznikne vodní prvek, dojde k rekonstrukci povrchů i sjednocení celého prostoru od parku až po semafory u Tylova divadla.“

Cílem revitalizace je výrazné oživení dnes málo využívaného a zanedbaného prostranství nacházejícího se v centru města. Celá rekonstrukce prostoru bude zahájena ihned poté, co bude dokončena rekonstrukce veškerých inženýrských sítí. „Počítáme s tím, že začneme v druhé polovině letošního roku. Cena bude zhruba 9 mil. Kč bez DPH,“ dodal místostarosta Miroslav Samaš.

Autorem soch bronzových koní je akad. sochař Michal Gabriel, který je na podzim loňského roku zapůjčil městu zdarma. Na pořízení soch přispěla částkou 1 mil. Kč společnost Procter&Gamble – Rakona.

Alida Štulajterová, tisková mluvčí MěÚ

Datum vložení: 26. 4. 2017 0:00