Pomoc seniorům v době nouzového stavu ČR

Pomoc seniorům v době nouzového stavu ČR 1

Vedení města Rakovník neustále monitoruje aktuální situaci ohledně šíření onemocnění COVID-19. Další krizové opatření vlády ČR doporučuje osobám starším 70 let nevycházet po dobu trvání nouzového stavu mimo svá obydlí, s výjimkou návštěvy zdravotnického zařízení za účelem zajištění neodkladné zdravotní péče.

V návaznosti na  aktuální  epidemiologickou situaci zřídilo město službu, která osobám starším 65 let s bydlištěm v Rakovníku nabízí pomoc při nákupu základních potravin a nezbytných léků. V případě nákupu léků je nutné dohodnout způsob zaslání e-receptu.

Služba je určena pro osoby, které nemají možnost zajistit si nákup u rodinných příslušníků, případně sousedů nebo nemají pečující osoby v souvislosti s pobíráním příspěvku na péči.

Příjem objednávek bude probíhat každý pracovní den od 8 do 12 hodin na lince 313 259 249. Během víkendu se objednávky nepřijímají.

Upozorňujeme, že zájemce o tento způsob nákupu a zajištění léků musí akceptovat místo prodeje, zvoleného prodejce, značku výrobku a jeho cenu. Město nemůže v nouzovém režimu suplovat služby komerčních subjektů zajišťujících nákupy domů.  Nedostupné zboží nebude nahrazováno.

Pravidla objednávek:

• nákup základních potravin (brambory, rýže, těstoviny, mouka, pečivo, máslo, mléko, vejce, droždí, olej, balené salámy nebo sýry), případně nákup nezbytných léků a drogistického zboží,
  • možno objednat max. 7 položek do částky 400,- Kč,
  • jedna osoba může službu využít 1x za 3 dny.

Objednávka bude vyřízena následující pracovní den (tzn. páteční objednávka bude doručena v pondělí)

Datum vložení: 23. 10. 2020 12:17
Datum poslední aktualizace: 23. 10. 2020 12:21