Žádost o změnu názvu Žižkova náměstí

Žádost o změnu názvu Žižkova náměstí 1

Informace k projednávané změně názvu ulice Žižkovo náměstí

Vážení občané,

jistě jste zaregistrovali diskuze týkající se žádosti o změnu názvu ulice Žižkova náměstí, která byla projednávána na zasedání zastupitelstva města dne 5. 9. 2022. Rádi bychom vše uvedli na pravou míru, aby zde nedocházelo ke zbytečným spekulacím.

Na zasedání k tomuto tématu samozřejmě proběhla diskuze, nakonec bylo zastupiteli města přijato kompromisní usnesení spočívající v tom, že dojde k prodloužení ulice V Hradbách od rohu budovy Mateřské školy v Hradbách až k rohu ulice Smetanova. Neznamená to ovšem, že název ulice Žižkovo náměstí se zrušil, všechny ostatní objekty na Žižkově náměstí budou mít i nadále stejnou adresu, změna se týká pouze budovy fary, která bude mít nově adresu V Hradbách č. p. 189.

Narazili jsme dokonce i na chybné označení adresy kostela, kde bylo uvedeno, že sídlí na adrese Žižkovo náměstí č. p. 1, tuto adresu má ale budova Muzea T. G. Masaryka. Rádi bychom tedy zdůraznili, že Chrám sv. Bartoloměje je budova bez č. p./č. e.

Kateřina Hradilová, tisková mluvčí

Datum vložení: 15. 9. 2022 13:06