Vy rozhodujete, my pomáháme

Vy rozhodujete, my pomáháme 1

Grantový program společnosti TESCO

Rádi bychom Vás informovali o grantovém programu Vy rozhodujete, my pomáháme, který probíhá ve všech obchodech Tesco. Cílem programu je podporovat místní společenství prostřednictvím grantů poskytovaných neziskovým a příspěvkovým organizacím, aby mohly realizovat projekty, které přispívají ke zlepšení kvality života v okolí našich obchodů.

Společnost Tesco touto formou odměňuje 70 lokálních projektů v rámci celé České republiky, které mohou na svou prospěšnou iniciativu získat grant 45 000 Kč. Dosud byly touto formou zprostředkovány pomůcky pro dlouhodobě nemocné, financovány akce pro děti a mládež, pomoc sociálně znevýhodněným, ale třeba i místní sportovní a kulturní akce v celkové hodnotě přes 50 milionů Kč. Program je největší grantovou výzvou v oblasti zapojení zákazníků ve střední Evropě.

Projekty se mohou v rámci programu zaměřit například na rozvoj a profesionalizaci organizací; posilování soudržnosti obyvatel a odpovědnosti k místu, kde žijí; rozvíjí komunitní život; podporují neformální vzdělávání a trávení volného času; udržují kulturu a místní tradice; podporují zdraví a zdravý životní styl; rodiny a jednotlivce v tíživé životní situaci, rodiče pečující o handicapované děti; pomáhají zdravotně či sociálně znevýhodněným osobám či uprchlíkům na území ČR.

Do grantového programu se mohou zapojit neziskové organizace registrované v ČR, a to konkrétně: spolek, obecně prospěšná společnost, účelové zařízení registrované církve a náboženské společnosti založené církví a náboženskou společností pro poskytování charitativních služeb, ústav, příspěvková organizace, nadace, nadační fond a nově i školské právnické osoby.

Každé kolo probíhá v několika fázích. V první fázi mohou organizace své projekty přihlašovat na našich stránkách itesco.cz/pomahame, a to nyní konkrétně do 28. dubna. Následně pak projekty hodnotí náš nezávislý hodnotitel - Nadace Rozvoje Občanské Společnosti, která vybere v každé ze 70 oblastí tři nejlepší projekty, pro které se potom hlasuje na prodejnách. V hlasovací fázi na prodejnách následně každý zákazník získá za nákup hlasovací žeton, pomocí kterého může hlasovat pro projekt, který mu je nejbližší.

Kromě peněžní ceny získávají organizace také možnost vlastní propagace na prodejně v době hlasovací fáze, která trvá měsíc.

Ráda bych Vás proto požádala, abyste nám pomohli informovat neziskové a příspěvkové organizace ve Vašem okolí o možnosti zapojení se do tohoto grantového programu. Naším cílem je, aby se tato příležitost dostala k co největšímu počtu organizací.

Další informace a podrobnosti o programu a formulář k podání žádosti naleznete na internetové stránce https://itesco.cz/pomahame/. Vážíme si Vaší pomoci a v případě zájmu nám bude potěšením Vás v závěrečné části programu pozvat ke slavnostnímu předávání odměn vítězným organizacím.

Datum vložení: 13. 4. 2023 8:24
Datum poslední aktualizace: 13. 4. 2023 8:27