Pátrací služba Červeného kříže

Pátrací služba Červeného kříže 1

Pátrání mimo jiné po osobách se kterými bylo přerušeno spojení.

Český červený kříž zřídil speciální pátrací službu. Tato služba provádí pátrání mimo jiné po osobách se kterými bylo přerušeno spojení například právě v důsledků válečných událostí, které nyní na Ukrajině probíhají. Při své činnosti spolupracuje s národními společnostmi Červeného kříže na celém světě, podle udání země pobytu hledané osoby, s Ústřední agenturou pro pátrání a ochranu a v neposlední řadě s jednotlivými státními orgány, které jsou ji povinny dle mezinárodních dohod povinny poskytnout součinnost.

Český červený kříž s ohledem na aktuální situaci na Ukrajině zřídil také speciální telefonickou a emailovou linku, kterou obsluhují ukrajinsky hovořící pracovníci. Na tento kontakt se mohou v případě potřeby s žádostí o pomoc obracet všechny osoby, které postrádají své blízké a rády by s nimi navázaly kontakt či aspoň o nich získaly informace.

Veškeré tyto služby jsou poskytovány bezplatně a tak, aby při pátrání nebyly ohroženy zájmy jakýchkoliv osob.

Datum vložení: 20. 6. 2022 8:44
Datum poslední aktualizace: 20. 6. 2022 8:49