Ochutnej Evropu

Evropa se skrz gastronomii představí v Rakovníku - 24. 9. 2022.

Rakovník ožije evropskými gastronomickými specialitami i zajímavým programem. Míří sem další zastávka série akcí Ochutnej Evropu, kterou v rámci předsednictví České republik v Radě Evropské Unie pořádá Středočeský kraj. Po úspěšných zastávkách v Příbrami, Nymburce, Berouně, Mladé Boleslavi, Benešově, Lysé nad Labem a Kolíně se akce na Husově náměstí v Rakovníku uskuteční v sobotu 24. září od 10 do 18 hodin.

V rámci sobotního programu budou kromě kulinářských specialit z různých koutů Evropy představeny jednotlivé evropské země. Mladá kapela Madam Royal, finalista posledního ročníku soutěže Skutečná liga, představí země i po hudební stránce. V hard-popovém provedení si návštěvníci vychutnají hity jako Dragostea Din Tei, Igraj Moja Hrvatska, Beautiful Day, Life Is Life nebo Zitti E Buoni. Po představení jednotlivých bloků evropských zemí, rozložených do celého dne, bude účastníky čekat vystoupení populárních interpretů: Eddie Stoilow a Šárka Vaňková. Vstupné je zdarma.

Nejen dospělí si přijdou na své. Pro děti je připraven speciální program, skákací hrad, malování na obličej a zábavné soutěže. Ti starší si budou moci otestovat své vědomosti v zábavném kvízu a vyhrát zajímavé ceny.

Spolu s festivalem míří do Rakovníka také putovní výstava oceněných staveb, realizovaných na území Středočeského kraje za přispění finančních prostředků z Evropské unie. Výstava pomáhá mimo jiné pochopit význam členství České republiky v Evropské unii.

Série akcí umožňuje ochutnat Evropu jak přeneseně díky mnoha zajímavým informacím, tak i doslova, v Rakovníku tomu nebude jinak. „Stánky s evropskými specialitami se na každé ze zastávek částečně obměňují. Tentokrát se návštěvníci mohou těšit na holandské ryby a sýry, belgické koblížky, francouzské makronky, řecký salát, chorvatskou pljeskavicu, rumunská vína, italské tiramisu, španělské mandle a mnoho dalšího,“ zve všechny obyvatele Rakovníka a okolních obcí, ale i další zájemce Jakub Kulhánek, ředitel Středočeské centrály cestovního ruchu.

Po zastávce v Rakovníku se až do poloviny října postupně uskuteční další akce v největších městech středních Čech:

1.10.                     Kutná Hora

8.10.                     Mělník