Měřící stanice

Měřící stanice 1

Měření koncentrace rozptýlených prachových částic a základních parametrů ovzduší.

Výsledky měření naleznete ZDE.

Základní informace:

Společnost Slamka Consulting, s. r. o., darovala na dobu 2 let městu Rakovník měřící stanici perfect-Air model V 10, která je umístěná v ulici Na Sekyře na budově č. p. 166 u vchodu do městského úřadu.

Stanice perfect-Air je moderní elektronické zařízení, které umožňuje měření koncentrace rozptýlených prachových částic a základních parametrů ovzduší. Stanice prioritně měří koncentraci polétavého prachu.

Měřící stanice monitoruje úsek Na Sekyře před křižovatkou Na Váze. Měří hodnoty PM, teplotu, vlhkost a tlak. PM jsou suspendované částice polétavého prachu.  Čísla za zkratkou PM jsou koeficienty značící velikost částic, konkrétně jejich prachovou hodnotu. PM10 tedy značí soubor suspendovaných částic s maximálním aerodynamickým průměrem 10 µm (10 mikrometrů - pozn.: 1 mikrometr = 1 milióntina metru), PM2,5 značí soubor částic s maximálním aerodynamickým průměrem 2,5 µm. Pro srovnání např. lidský vlas má průměr přibližně 70 µm.

Jedná se o technologii, která by měla zastávat pouze orientační informativní rámec o kvalitě ovzduší. Může být nápomocna, ale nelze na ní stavět správní rozhodnutí.

Datum vložení: 5. 5. 2021 8:09
Datum poslední aktualizace: 5. 5. 2021 8:20