Další sociální automobil bude jezdit v Rakovníku

Zcela nový vůz značky Dacia Dokker mohou nyní využívat pracovníci a klienti Pečovatelské služby Rakovník. Slavnostní předání automobilu proběhlo v pátek 4. října 2019 za účasti zástupců dané organizace a poděbradské reklamní agentury Kompakt, která tento projekt zaštiťuje. Vozidlo zaměstnanci zařízení využijí především v rámci terénních sociálních služeb a při dalších podpůrných aktivitách.

Pečovatelská služba v Rakovníku, která nabízí pomoc seniorům a osobám s tělesným hendikepem, obdržela nový vůz v rámci projektu Sociální automobil. Ten funguje po vzoru evropských měst již 20 let, za tu dobu Kompakt předal v České republice na stovky vozidel. Středočeská organizace získala v celkovém pořadí již 795. automobil. „Ve většině sociálních zařízení pečujících o hendikepované, seniory či osoby nacházející se v nouzi, je vozový park ve velmi špatném technickém stavu. Tato zařízení pak mohou získat nové auto jen prostřednictvím charity či sponzorství, což ale nepřichází každý den, proto jsme se rozhodli vzít situaci do svých rukou a nějak pomoci těm, kteří to skutečně potřebují a neměli v životě stejnou startovní čáru jako my,“ uvádí Miroslav Káninský, jednatel společnosti Kompakt.

Na financování vozidla se podílelo asi 53 subjektů napříč obory od velkých firem až po nejmenší jednotlivce z místních obyvatel i přilehlého okolí.

Sociální automobilSociální automobil

Datum vložení: 9. 10. 2019 0:00