Autobusová zastávka v ulici Dukelských hrdinů

Autobusová zastávka v ulici Dukelských hrdin 1

Další z přihlášených projektů do Participativního rozpočtu 2022.

V loňském roce byla stavba nové autobusové zastávky přihlášena někdejším zastupitelem Milanem Letem do Participativního rozpočtu města. Jako jediný projekt neměla při veřejném hlasování dostatečnou podporu. Původně se totiž počítalo s variantou, která zahrnovala klasický záliv pro autobusy, a s tím spojené kácení minimálně třech stromů, které lemují silnici č. II/227. Proto se tehdy u občanů v této lokalitě zvedla velká vlna nevole, která přebila nezbytnost zastávky.

Zpracoval se tedy nový projekt, který již s kácením stromů nepočítal, jelikož došlo k dohodě s Policií ČR, která povolila umístit zastávku na vozovku. Celá stavba nové zastávky spočívá ve vyznačení vodorovného dopravního značení na silnici č. II/227, mezi stromy je položena zámková dlažba. Při pokládce došlo k navýšení terénu, a tudíž se stavba nedotkla ani kořenového systému stávajících stromů. Prostor mezi chodníky, které vedou k nástupišti, je ponechán zelený.

Zastávka bude sloužit pro obyvatele přilehlé lokality, kde vznikla i nová výstavba bytových domů, pro děti, které jezdí ze školy a nejbližší zastávku mají u nemocnice s tím, že potom musí jít podél nejfrekventovanější silnice v Rakovníku a v neposlední řadě i pro občany, kteří si chtějí nakoupit v blízkém marketu.

Celá stavba byla konzultována i s dopravcem Transdev, který provozuje městské i mimoměstské autobusové linky.

Autobusovou zastávku realizovala Údržba městských komunikací Rakovník, spol. s r. o. za celkovou cenu 168 571,08 Kč vč. DPH.

Datum vložení: 17. 3. 2023 8:45
Datum poslední aktualizace: 17. 3. 2023 8:47