Zrekonstruované ulice na Bezděkově slavnostně otevřeny

Zrekonstruované ulice na Bezděkově slavnostně otevřeny

Ve čtvrtek 12. října byly v parčíku na Bezděkově slavnostně otevřeny ulice, které byly v letošním roce kompletně zrekonstruovány. Slavnostního otevírání se zúčastnil starosta Pavel Jenšovský, zástupce Vodohospodářského sdružení obcí Rakovnicka Tomáš Valer, zástupce zhotovitele vodovodu společnosti Novadus Vladimír Kovalčík, zástupce zhotovitele rekonstrukce ulic společnosti Froněk Kamil Hrbek a projektant Libor Křižák.

„Chci na tomto místě poděkovat všem, kteří se na rekonstrukci podíleli. Dlouhodobě se nám daří koordinovat rekonstrukce našich ulic se síťaři a snižovat tak pravděpodobnost následných zásahů do opravených komunikací,“ řekl starosta Pavel Jenšovský.

Rekonstrukce se dočkaly ulice Čelakovského, Zd. Havlíčkové, Hwiezdoslavova a Vojtěšská a město investovalo do oprav částku 8,5 mil. Kč (částkou 2 mil. Kč se dále podílela na rekonstrukci povrchů společnost RWE) a Vodohospodářské sdružení obcí Rakovnicka získalo na opravy dotaci ze Středočeského kraje ve výši více než 3 mil. Kč.

Samotná rekonstrukce trvala přibližně půl roku, nejdelší dobu trvaly rekonstrukce sítí, kdy se v jednotlivých ulicích postupně střídali síťaři. Opravy ulic v koordinaci se síťaři budou pokračovat i v roce 2017 ulicemi Hálkova, Nerudova, Hornická a Pod Bendovkou.

Alida Štulajterová, tisková mluvčí MěÚ

Datum vložení: 1. 12. 2016 0:00