Tisková zpráva - Vedení města pokračuje ve snaze vydat stavební uzávěru na areál bývalých kasáren

Vedení města pokračuje ve snaze vydat stavební uzávěru na areál bývalých kasáren

Nové vedení rakovnické radnice pokračuje ve snahách předcházejícího vedení města vydat stavební uzávěru na areál bývalých kasáren, které Armáda České republiky opustila k 31. 12. 2013. Rada města rozhodla vést s Ministerstvem obrany České republiky tzv. dohadovací řízení.

Vedení dohadovacího řízení navrhlo Ministerstvo obrany České republiky ve své reakci na městem podaný rozklad proti nesouhlasnému stanovisku Agentury hospodaření s nemovitým majetkem. „Ministerstvo obrany České republiky trvá na svém nesouhlasném stanovisku, my naopak trváme na tom, že vyhlášení stavební uzávěry může zabránit vzniku vyloučené lokality v tomto místě,“ řekl starosta Rakovníka Pavel Jenšovský.

Rada města rozhodla pověřit jednáním s Ministerstvem obrany České republiky místostarostu města Miroslava Samaše. V blízké budoucnosti bude realizována schůzka zástupců MO ČR se zástupci města. V případě, že nedojde k dohodě, bude celá záležitost předána Ministerstvu pro místní rozvoj České republiky k dalšímu projednávání.

Alida Štulajterová, tisková mluvčí MěÚ

Datum vložení: 11. 12. 2014 0:00