Tisková zpráva - Slavnostní otevření školní jídelny

V úterý 1. září 2015 proběhlo slavnostní otevření Školní jídelny, Martinovského. Této akce se zúčastnilo nejen vedení města, zástupci rakovnického tisku, ale především pan Jaroslav Sapík, uznávaný šéfkuchař, který přislíbil zaštítit stravování v dané příspěvkové organizaci.
Jaroslav Sapík se vyučil kuchařem v hotelu Ambassador, kde se postupně vypracoval na pozici šéfkuchaře. Později úspěšně vystudoval také hotelovou školu ve Velkém Meziříčí. Absolvoval mnoho zahraničních cest do předních hotelů a restaurací, například v Německu, Anglii, Španělsku, dokonce i Indii a Singapuru. Řadu let zajišťoval na Pražském hradě stravování při významných událostech. Působil také na Václavském náměstí v nejlepších hotelových restauracích. Od roku 1992 vlastní a spravuje rodinnou restauraci a penzion ve vesnici Klokočná za Prahou. Loni byl vybrán MŠMT (ministerstvem školství) jako poradce pro školní stravování. Zastává názor, že by měly děti ve školních jídelnách dostávat vyváženou, kvalitní a chutnou stravu.
Školní jídelna je příspěvková organizace zřízená městem. Od 1. 9. 2015 poskytuje školní stravování pro žáky 1. ZŠ, 2. ZŠ a Gymnázia Zikmunda Wintra. Následně se předpokládá též zavedení stravování pro veřejnost, a to od října, případně listopadu letošního roku.

Foto k vidění na fb stránkách Královského města Rakovník: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1002310879808805.1073741915.425970054109560&type=3
Datum vložení: 2. 9. 2015 0:00
Datum poslední aktualizace: 2. 9. 2015 0:00