Tisková zpráva - Město Rakovník zpracovalo Plán prevence kriminality

Tisková zpráva – 29. 1. 2015

Město Rakovník zpracovalo Plán prevence kriminality

Město Rakovník má nově zpracovaný Plán prevence kriminality města Rakovník 2015–2016. Připojilo se tak k jiným městům České republiky. Jedním z důvodů, které vedly vedení města ke zpracování tohoto plánu již nyní, je možnost čerpání dotací z dotačního programu Prevence kriminality Ministerstva vnitra České republiky pro rok 2015.

„Plán jsme vytvořili s ohledem na možnost zažádat si u Ministerstva vnitra o dotaci na rozšíření kamerového systému města. V letošním roce bychom rádi do kamerového systému zapojili další 2 kamery do Vysoké ulice,“ řekl starosta Rakovníka Pavel Jenšovský.

Kamery budou umístěny do horní části Vysoké ulice, jedna z nich bude směřovat směrem k synagoze, druhá směrem k Vysoké bráně. „V současné době není v této lokalitě umístěna žádná kamera a i vzhledem ke skutečnosti, že se jedná o nově zrekonstruovanou ulici s historickými budovami, je rozšíření kamerového systému do těchto míst více než žádoucí,“ doplnil místostarosta Miroslav Samaš. Náklady na realizaci tohoto projektu jsou odhadovány na 150 tis. Kč, město žádá o dotaci ve výši 90 % nákladů.

Vedení města Rakovníka chce dále pokračovat nejen s rozšiřováním kamerového systému, ale také chce navázat užší spolupráci mezi vedením města, strážníky městské policie a Policií České republiky.

Alida Štulajterová, tisková mluvčí MěÚ

Datum vložení: 29. 1. 2015 0:00