Rekonstrukce zbývající části sídliště Dukel. hrdinů

Sídliště Dukel. hrdinů se dočká poslední fáze rekonstrukce

Město Rakovník dokončí rekonstrukci sídliště Dukel. hrdinů a opraví ulici Sportovní. Rozhodli o tom radní, když jednomyslně schválili uzavření smlouvy na rekonstrukci této části města v celkové ceně 7 122 598 Kč bez DPH. Rekonstrukce začne v závěru letošního roku a dokončena bude v červenci 2017.

„První část rekonstrukce jsme dokončili v roce 2014 a sídliště se neuvěřitelně proměnilo. Věřím, že rekonstrukci zbývající části sídliště ocení nejen místní obyvatelé,“ řekl starosta města Pavel Jenšovský. „Na dokončení rekonstrukce čekali i majitelé přilehlých garáží, protože v době dešťů docházelo k vyplavování garáží,“ doplnil místostarosta Miroslav Samaš.

V rámci rekonstrukce sídliště dojde k opravě komunikace podél garáží a vytvoření 30 parkovacích míst u garáží, rekonstrukci parkoviště před domem čp. 1806 - 1809, rekonstrukci stávajících a vytvoření nových chodníků v místech, kde jsou v současné době vyšlapané chodníky v zeleni. V sídlišti bude vysázeno 15 nových stromů, vznikne několik živých plotů z keřů a samozřejmě budou do nově zrekonstruované části doplněny lavičky a městský mobiliář. V rámci rekonstrukce ulice Sportovní dojde ke kompletní výměně vodovodu a kanalizace, kterou provede Vodohospodářské sdružení obcí Rakovnicka.

První část rekonstrukce, která byla zahájena v roce 2013 a ukončena v roce 2014, stála 12 mil. Kč.

Alida Štulajterová, tisková mluvčí MěÚ

Datum vložení: 23. 9. 2016 0:00