Příspěvek za dítě v jeslích zůstává pro rok 2017 nezměněn

Příspěvek za dítě v jeslích zůstává nezměněn

Rodiče využívající rakovnické městské jesle si mohou opět oddechnout. Měsíční zaopatřovací příspěvek, který při pobytu dítěte v jeslích hradí, zůstane pro rok 2017 ve stejné výši, tedy 2200 Kč, jako v předchozích letech. Nezmění se ani výše stravného, které je 32 Kč/den. Rozhodla o tom rada města.

„Rakovník je jedním z mála měst v České republice, v nichž jsou v provozu městem provozované a dotované jesle,“ řekl starosta města Pavel Jenšovský a dodal: „Rozhodli jsme se, že ani v letošním roce nebudeme zvyšovat spoluúčast rodičů.“

Náklady na provoz jeslí se pro rok 2016 vyšplhaly na částku 1 459 079 Kč, z rozpočtu města Rakovníka byla hrazena částka 1 076 212 Kč, zbývající část tvoří zaopatřovací příspěvek a stravné hrazené rodiči jednotlivých dětí.

V porovnání s rokem 2015 došlo v jeslích ke snížení příjmů, což souvisí s aktuální nižší vytížeností. Jesle navštěvovalo v roce 2016 průměrně 12,6 dítěte, v roce 2015 to bylo 14,8 dětí, samotná kapacita jeslí je 16 dětí. „Měsíční náklady na jedno dítě tvořily v roce 2016 částku 7 118 Kč, rodiče tedy hradí pouze naprostý zlomek ceny služby, navíc mají možnost si část nákladů odečíst z daní,“ dodal místostarosta Miroslav Samaš.

Stejně tak došlo v meziročním porovnání k nárůstu mzdových nákladů, které souvisí s vládou odsouhlaseným navyšováním tarifních platů. V jeslích jsou zaměstnány 4 osoby – vedoucí, 2 pracovnice přímé péče a uklízečka.

Alida Štulajterová, tisková mluvčí MěÚ

Datum vložení: 3. 2. 2017 0:00