Páteřní cyklotrasa městem bude realizována

Projekt páteřní cyklotrasy bude realizován, město Rakovník získalo dotaci

Město Rakovník získalo dotaci z IROP na projekt vybudování páteřní cyklotrasy městem Rakovník. Projekt se tak dostal mezi 118 z 226 vybraných, které byly při posuzování úspěšné. Město tak získá dotaci až 8 mil. Kč, přičemž spoluúčast města je 10 %.

„Zpráva, že byl náš projekt podpořen, mě velmi potěšila. Vybudování páteřní cyklotrasy, která povede napříč městem Rakovník, je důležité pro zvýšení bezpečnosti cyklistů,“ řekl starosta města Pavel Jenšovský.

„Vybudování páteřní cyklotrasy, jejíž součástí jsou i mimoúrovňová křížení s Ottovou a Nádražní ulicí, určitě ocení nejen cyklisté, ale i obyvatelé města,“ dodal místostarosta Miroslav Samaš.

S ohledem na ziskání dotace rozhodli radní na základě výsledku poptávkového řízení o uzavření příkazní smlouvy na administraci zadávacího řízení na výběr zhotovitele se společností A. I. Consulting, Praha za cenu 50 820 Kč vč. DPH.

Alida Štulajterová, tisková mluvčí MěÚ

Datum vložení: 3. 2. 2017 0:00