Opravy sídliště Bendovka pokračují i letos

Opravy sídliště Bendovka pokračují i letos

Město Rakovník opět získalo příslib dotace ve výši 4 mil. Kč z Ministerstva pro místní rozvoj, a tak se rakovnické sídliště Bendovka dočká další etapy revitalizace. Tato etapa naváže na opravenou spodní část sídliště, která byla slavnostně otevřena v loňském roce.

„Jsem velmi rád, že se díky kvalitně připravenému projektu opět podařilo získat dotaci na další revitalizace sídliště Bendovka,“ řekl místostarosta Miroslav Samaš.

V rámci této etapy dojde zejména k obnově vozovek, chodníků, parkovacích míst a k výsadbě zeleně v horní části sídliště. Kapacita parkovacích míst bude v maximální možné míře navýšena. Náklady na rekonstrukci předpokládáme okolo 10 mil. Kč, přislíbená dotace ve výši 4 mil. Kč je tedy výraznou pomocí při financování.

Město Rakovník se problematice revitalizace sídlišť věnuje dlouhodobě. S podporou podprogramu Regenerace panelových sídlišť byl slavnostně otevřen v roce vnitroblok Čs. legií - Palackého a v současné době připravuje oddělení rozvoje města a investic projekty revitalizace u dalších 2 sídlišť – Zátiší a V Lukách.

Alida Štulajterová, tisková mluvčí MěÚ

Datum vložení: 5. 5. 2016 0:00