Obnova zeleně na východní části Komenského náměstí

Město pokračuje s obnovou zeleně na Komenského náměstí

Město Rakovník pokračuje i v letošním roce s obnovou zeleně na Komenského náměstí. Po loňských sadových úpravách západní části se práce na obnově zeleně přesunou na část východní. Město uzavřelo smlouvu s vítězem zadávacího řízení společností Arborea Rakovník s cenou zakázky 360 359 Kč vč. DPH.

„Návrh sadových úprav navazuje na zrealizované úpravy v západní části Komenského náměstí, a to konkrétně od křižovatky s ulicí S. K. Neumanna po křižovatku s ulicí Bradského“, upřesnil starosta Pavel Jenšovský.

V průběhu sadových úprav bude do tohoto prostoru nově umístěno celkem 39 stromů a 760 keřů. Se stávajícími dřevinami, s výjimkou živého plotu v severní části ulice, návrh nepočítá sadových úprav a budou proto odstraněny. „Po realizaci této úpravy vznikne po obou stranách Komenského náměstí alej s podsadbou živých keřů, které částečně odcloní rušnou komunikaci od blízkých rodinných domů,“ doplnil místostarosta Miroslav Samaš.

Samotného zadávacího řízení se zúčastnily celkem 4 společnosti.

Datum vložení: 9. 6. 2017 0:00
Datum poslední aktualizace: 9. 6. 2017 0:00