Město pokračuje v obnově a rozšiřování hřišť

Město pokračuje v obnově a rozšiřování hřišť

Město Rakovník pokračuje v obnově starších hřišť a budování hřišť nových. Do konce července by měla v Rakovníku vzniknout 2 nová hřiště – jedno dětské v areálu Tyršova koupaliště a jedno fitness workout hřiště v Čermákových sadech – a dojde také k obnově dětského hřiště ve vnitrobloku sídliště Pod Nemocnicí. Realizace těchto akcí bude stát téměř 900 tisíc korun.

„Z peněz, které se nám podařilo ušetřit při výběrových řízeních na v rozpočtu plánované akce, jsme se rozhodli vybudovat na základě žádosti občanů fitness workout hřiště v Čermákových sadech a vyměnit stávající hrací prvky ve vnitrobloku sídliště Pod Nemocnicí,“ řekl starosta Rakovníka Zdeněk Nejdl a dodal: „Hřiště v areálu Tyršova koupaliště jsme mohli vybudovat díky příspěvku společnosti Procter&Gamble – Rakona.“

Fitness workout hřiště v Čermákových sadech bude prvním ve městě. Budování těchto hřišť je v současné době celosvětovým trendem. V Čermákových sadech tak vznikne důmyslné seskupení kovových cvičebních sestav, na nichž se cvičí s vlastní váhou těla.

Město Rakovník provedlo v posledních letech obnovu hřiště v Čermákových sadech, na sídlišti gen. Kholla a na dalších místech ve městě. Dále byla vybudována hřiště v rámci zrekonstruovaného vnitrobloku Čs. legií a zrekonstruovaného sídliště Klicperova.

Tímto však zlepšování prostředí zejména pro děti nekončí. Již v letošním roce zahájí město rekonstrukci sídliště Bendovka, kde bude vytvořen další prostor s hracími prvky pro děti.

Alida Štulajterová, tisková mluvčí MěÚ

Datum vložení: 27. 6. 2014 0:00