Město odtajnilo tajemství - instalovalo sochy na prostranství Na Sekyře

Město odtajnilo tajemství - instalovalo sochy na prostranství Na Sekyře

V úterý 25. října byly na prostranství Na Sekyře instalovány sochy 2 koňů, jejichž autorem je profesor a akademický sochař Michal Gabriel. Sochy jsou městu zapůjčeny zdarma a na prostranství budou do doby, než se zahájí jeho celková rekonstrukce.

„Jsem rád, že se nám podařilo dostat do Rakovníka umělecké dílo takové kvality a můžeme se tak zařadit po bok měst, jako je Trutnov nebo Praha. Naším záměrem je ozvláštnit dosud nevyužívaný prostor a ukázat obyvatelům i návštěvníkům Rakovníka něco nového, neobvyklého a z mého pohledu hlavně velmi zdařilého,“ řekl starosta Rakovníka Pavel Jenšovský.

Sochy, které jsou nyní součástí veřejného prostoru v Rakovníku, byly v průběhu léta vystaveny v Praze na Piazzettě Národního divadla v rámci festivalu Sculpture line. „Náklady na vybudování podstavce, dopravu a pojištění jsou cca 50 tisíc korun,“ doplnil místostarosta Miroslav Samaš.

Město Rakovník v současné době připravuje rozsáhlé úpravy prostranství Na Sekyře. S rekonstrukcí, která by měla prostor proměnit, se začne v první polovině příštího roku. Součástí těchto úprav bude mj. vybudování průchozí vodní plochy s fontánami.

Alida Štulajterová, tisková mluvčí MěÚ

Datum vložení: 1. 12. 2016 0:00