Město díky zateplení školských objektů šetří

Rakovník ušetřil téměř 2 miliony na nákladech za vytápění

Město Rakovník díky zatepleným objektům ušetří ročně okolo 2 milionů korun. Vyplynulo to z analýzy finančních úspor, kterou předložil odbor výstavby a investic radním.

„Z uvedených údajů je zřejmé, že jsme jen za první rok po zateplení objektů ušetřili téměř 1,7 milionu korun z rozpočtu města,“ řekl starosta města Pavel Jenšovský a dodal: „Je ale také nutno poznamenat, že úspory mohly být i vyšší, pokud by byla chladnější zima.“

Do zateplení 5 mateřských škol a 1 základní školy investovalo město z vlastních zdrojů celkem 19 milionů korun, zbytek nákladů uhradil Státní fond životního prostředí. Kromě úspor díky zateplení jednotlivých objektů však došlo také k výraznému zlepšení vzhledu jednotlivých budov a prostředí pro děti, které jednotlivá zařízení navštěvují.

Alida Štulajterová, tisková mluvčí MěÚ

Datum vložení: 19. 9. 2016 0:00