Krátce z města - 8. 7. 2015

Odprodej bytového domu v ulici Otýlie Beníškové

Zastupitelstvo města rozhodlo zahájit proces odprodeje bytů v bytovém domě v ulici Otýlie Beníškové čp. 2532. Jedná se o 18 menších bytů. Tato zpráva byla předložena zastupitelstvu na základě usnesení rady ze dne 13. 5. 2015, kdy rada města doporučila zastupitelstvu daný odprodej schválit. Bytový dům, který je v majetku města, byl postaven v roce 1998 za finanční podpory státní dotace.  Na základě rozhodnutí Ministerstva pro místní rozvoj se město muselo zavázat k tomu, že nepřevede podobu 20 let od kolaudace tento dům. Toto zástavní právo vypršelo ke dni 8. 4. 2014. Od roku 1998 nebyly prováděny žádné zásadní opravy. Jedná se o panelový typ domu, kde by bylo vhodné v budoucnu případné zateplení domu, výměna oken, dále oprava střechy a balkonů. Investice by v budoucnu tedy byly velké.

Obecně závazná vyhláška o údržbě veřejné zeleně

Rada města předložila zastupitelstvu návrh obecně závazné vyhlášky k zajištění údržby veřejné zeleně a zastupitelstvo se ji rozhodlo na svém zasedání vydat.

Legitimním cílem úpravy obecně závaznou vyhláškou je zlepšení estetického vzhledu veřejné zeleně. Z konkrétních povinností, které je možné OZV uložit, lze uvést - povinnost udržovat zeleň formou pravidelných sečí (stanovena min. 3x ročně - jednotlivé seče provedeny nejpozději do 31. května, 31. července a 30. září + řádná likvidace posečené hmoty do 3 kalendářních dnů po seči), stanovenou jejím vlastníkům či uživatelům, zákaz poškozovat, ničit či znečišťovat veřejnou zeleň, zákaz vstupovat na květinové záhony, zákaz jízdy na kolech, motocyklech nebo autech po parkových cestách apod.

Oprava ul. Klicperova

Rada města rozhodla vypsat řízení na zakázku malého rozsahu „Oprava ul. Klicperovy, Rakovník“. V lednu 2014 byla vypracována studie a následně i projekt „Revitalizace prostranství Na Váze“, který řeší zejména komunikační systém celého prostranství a jeho bezpečné napojení na okolí. Vedením města byla navržena taktéž oprava zbývajících povrchů (komunikace, chodníky, parkovací místa) vč. odvodnění v ulici Klicperova. Její první část byla opravena v letech 2013-2014 v rámci projektu „RPS Rakovník -sídliště Klicperova-Dukelských hrdinů“ a další část právě navazuje na revitalizaci prostranství „Na Váze“. Předpokládané náklady dle rozpočtu projektanta jsou 2,3 mil. Kč bez DPH. Předpoklad zahájení stavebních prací je srpen 2015 a dokončení září 2015.

Autobusové zastávky Lišanská, Plzeňská

Rada města rozhodla uzavřít smlouvu na zakázku „Autobusové zastávky Lišanská, Plzeňská - Rakovník“ s Michal Bajušev, Holedeč.

Rada města rozhodla na své 18. schůzi vypsat zadávací řízení s termínem do 11. 6. 2015. Ve stanovené lhůtě obdržel zadavatel 4 nabídky. Komise stanovila pořadí na základě jejich nabídkových cen. Nejnižší nabídková cena činila 2,36 mil. Kč bez DPH (2,85 mil. Kč vč. DPH). S vybraným uchazečem byly již dříve uzavřeny smlouvy na stavební práce, konkrétně rekonstruoval chodníky na Městském hřbitově a momentálně probíhá plnění smlouvy o dílo na chodník v Plzeňské ulici v Rakovníku. Předpokladem pro zahájení výše uvedené investiční akce je září 2015, předpokládané ukončení konec listopadu 2015. Realizace bude hrazena z 85% znatelných nákladů z příspěvku SFDI (Státní fond dopravní infrastruktury).

Architektonická studie Tyršovo koupaliště

Rada města rozhodla zadat objednávkou zpracování architektonické studie rekonstrukce Tyršova koupaliště společnosti A1 spol. s r. o. za cenu 78 650 Kč vč. DPH.

V loňském roce již bylo investováno do areálu Tyršova koupaliště, především do rekonstrukce sociálního zařízení. Zároveň byla v minulých letech zpracována studie na odkanalizování a v letošním roce bude dokončena dokumentace pro stavební povolení. Se změnou provozovatele došlo k dílčím úpravám, aby byl zajištěn komfortnější provoz v letní sezoně. V případě dalších investic je potřeba postupovat v souladu s nějakým cílem, který pomůže městu ukázat architektonická studie, která popíše celý záměr. Nabídka dané společnosti obsahuje situací výkres, základní řezy územím a detail centrálního prostoru - dnešního pódia a dřevěného halového objektu. Součástí studie bude i odhad nákladů členěný do celků (zpevněné komunikace, sportovní hřiště, apod.) Nabídka obsahuje závazek zahájit práce do konce měsíce června a studii dokončit do cca 20 pracovních dnů.

Informativní zpráva o uzavírce

Uzavírka bude probíhat na silnici č. I/27 v km 77,1 - 83,3 - silnice z Jesenice až po křižovatku se silnicí č. I/6. Důvodem je celoplošná oprava porušeného povrchu komunikace a zesílení krajnic. Uzavírka měla dle žádosti probíhat od 22. 6. do 15. 8. 2015. Nakonec byla povolena až od 1. 7. (rozhodnutí o povolení uzavírky vydává Krajský úřad Středočeského kraje - odbor dopravy) a bude trvat dle současných informací určitě do 2. srpna. Objízdné trasy pro nákladní i osobní dopravu jsou značené na místě.

Datum vložení: 8. 7. 2015 0:00
Datum poslední aktualizace: 8. 7. 2015 0:00