Krátce z města - 7. 5. 2015

Poskytnutí daru pro Vzdělávací institut Středočeského kraje

Rada města rozhodla o poskytnutí daru ve výši 10 000 Kč Vzdělávacímu institutu Středočeského kraje - Zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků. Bude sloužit jako příspěvek na technické a materiálové zabezpečení studijního programu Dějiny umění v rámci Akademie třetího věku pro občany města Rakovník v roce 2015. Jedná se již o 4. ročník, který bude zahájen v roce 2015. Studium tohoto oboru je určeno pro seniory od 55 let a navazuje na program Svět literatury, na které město poskytlo v minulosti částku 10 000 Kč. Cílem je poskytnout seniorům v důchodovém věku možnost seznámit se na akademické úrovni s novými trendy v oblasti umění, vědy, literatury i politiky. Starosta také rozhodnutím rady převzal záštitu nad tímto studiem (stejně jako hejtman Ing. Petera za Středočeský kraj).

Revitalizace prostranství „Na Váze“

Rada města rozhodla už na své 13. schůzi vypsat zadávací řízení na zakázku malého rozsahu - Revitalizace prostranství „Na Váze“. Výzva k podání nabídek byla zveřejněna na úřední desce 2. dubna s termínem jejich podání do 15. dubna. Komise obdržela 3 nabídky, ze kterých na základě nejnižší ceny vybrala společnost Klika & Dvořák, s.r.o. Cena bude 1 876 404 Kč vč. DPH. Předpokladem pro stavební zahájení je květen 2015 a předpokládaný termín dokončení v říjnu 2015. Revitalizace prostranství je kryta rozpočtem města pro rok 2015 částkou 3 mil. Kč.

Umístění knihobudek

Stejně jako v loňském roce budou umístěny v průjezdu radnice a na dětském hřišti v sídlišti Pod Nemocnicí knihobudky. Další dvě budou umístěny na soukromých pozemcích. S touto akcí nejsou spojeny žádné náklady.

Projektová dokumentace - bazén

Rada města rozhodla vypsat řízení k podání nabídek na zpracování projektové dokumentace, jejíž součástí bude studie řešení dopravy v klidu, projektová dokumentace pro vydání společného územního rozhodnutí a stavební povolení, dokumentace k provádění stavby, pro provádění interiéru, vč. komplexního zajištění inženýrské činnosti a autorského dozoru. Rada vyzvala k podání nabídek firmy, které se účastnily již dřívějších poptávkových řízení - konkrétně na Architektonickou studii rekonstrukce a modernizace Městského plaveckého bazénu Rakovník a jiné studie, které jsou zároveň podkladem pro zpracování předmětu zakázky. Dle informací odboru z obdobných zakázek je očekávána nabídková cena kolem 2 mil. Kč. Zhotovitel by mohl být pravděpodobně vybrán ke konci května 2015.

Petice předzahrádky u Šalandy

Dne 13. dubna byla doručena na městský úřad petice, která obsahovala žádost o revokaci usnesení týkající se žádosti společnosti jashin o umístění předzahrádky na chodníku na Husově náměstí před čp. 53 a čp. 54. Dle petičních archů se podepsalo celkem 1076 osob. Některé podpisy neobsahovaly úplné informace, takže celkově bylo shromážděno v rámci petice 780 podpisů, které splňovaly veškeré formální náležitosti. Rada města vzala petici na vědomí a trvá na svém usnesení o povolení předzahrádky pouze před čp. 53.

Datum vložení: 7. 5. 2015 0:00
Datum poslední aktualizace: 7. 5. 2015 0:00