Krátce z města - 6. 12. 2016

Studie rozšíření parkovacích míst na sídlišti Pražská
Na MěÚ se obrátili zástupci obyvatel ze sídliště Pražská s žádostí o zvýšení parkovacích ploch v lokalitě panelového sídliště. Rada města rozhodla na základě této žádosti a proběhlých jednání pověřit odbor výstavby a investic zajištěním studie možností navýšení parkovacích kapacit v sídlišti.
Problém s nedostatkem parkovacích míst trápí více či méně všechna rakovnická panelová sídliště. Sídliště Pražská patří mezi ty extrémněji zatížené.

Rekonstrukce bytu v DPS
Rada města rozhodla uzavřít smlouvu o dílo na rekonstrukci bytu č. 18 v DPS Wintrovo nám. se společností Rakoprojekt, s. r. o., Praha 4 za celkovou cenu 204 217 Kč vč. DPH. V DPS Wintrovo nám. je 38 bytů, z toho 30 je po rekonstrukci, u 3 bytů v současné době rekonstrukce končí, 2 byty rekonstrukce čeká. Po ukončení rekonstrukce bytu č. 18 tedy bude 35 z 38 bytů zcela zrekonstruovaných.

Rekonstrukce veřejného osvětlení v areálu MŠ Klicperova
Odbor správy majetku MěÚ obdržel v letošním roce žádost ředitelky MŠ Klicperova na rekonstrukci veřejného osvětlení v areálu MŠ Klicperova. Rada města rozhodla uzavřít smlouvu o dílo na rekonstrukci s Elektromont Matějka, Nové Strašecí za celkovou cenu 132 847 Kč.

Ocenění osobností z oblasti práce s dětmi a mládeží za rok 2016
Rada města rozhodla udělit na základě doporučení kulturní komise ocenění za práci s dětmi a mládeží. Ocenění získaly:

• Ilona Hrušková, ředitelka Domova Ráček, za vytváření a rozšiřování prostoru postižených lidí, daleko nad rámec svých povinností,
  • Mgr. Pavlína Jirkovská, předsedkyně Mateřského centra Paleček, za vytváření a rozšiřování dětského prostoru, daleko nad rámec svých povinností.

Obě si ocenění převezmou z rukou starosty ve středu 21. prosince v 10 hodin před budovou radnice v rámci krátkého programu před samotným vyhlášením výsledků soutěže o nejkrásněji ozdobený vánoční stromeček.

Alida Štulajterová, tisková mluvčí MěÚ

Datum vložení: 3. 2. 2017 0:00