Krátce z města - 31. 10. 2014

Výtvarná soutěž pro děti
Jako každý rok, i letos na podzim se Město Rakovník rozhodlo vyhlásit výtvarnou soutěž pro děti z mateřských a základních škol z okresu Rakovník. Tématem letošní podzimní výtvarné soutěže je „Svět je plný barev“.
Práce v maximálním formátu A3 provedené technikou kresby, malby a koláže z papíru či textilu je nutné odevzdat do 28. 11. 2014 buď osobně na podatelně Městského úřadu, nebo poštou v obálce označené heslem „Výtvarná soutěž“ adresované odboru školství, památkové péče, kultury, tělovýchovy a cestovního ruchu MěÚ Rakovník. Každá práce musí být označena jménem a příjmením autora, adresou školy, označením třídy a jménem učitelky či učitele.
Vyhodnocení soutěžních prací proběhne do 17. 12. 2014.

Zajištění organizátora zadávacího řízení na zateplení budovy jeslí a Domova Ráček
Rada města rozhodla uzavřít příkazní smlouvy se společností Energy Benefit Centre, o. p. s., Praha na zajištění organizace a zpracování veřejné zakázky malého rozsahu na výběr zhotovitele zateplení budovy jeslí a Domova Ráček a na zajištění kompletní administrace žádosti o dotaci z Operačního programu životního prostředí včetně závěrečného vyhodnocení akce za celkovou souhrnnou cenu 87 120,- Kč vč. DPH.
Město Rakovník získalo na zateplení budovy, v níž sídlí jesle a Domov Ráček, dotaci z OPŽP ve výši cca 1,4 mil. Kč, přičemž odhadované náklady na rekonstrukci budovy včetně odizolování obvodového zdiva a podlah nepodsklepené části objektu jsou cca 3,7 mil. Kč.

Zadávací řízení na rekonstrukci mostu v Šamotce
Rada města rozhodla vypsat zadávací řízení na opravu mostu v Šamotce, který byl poničen při povodních v červnu 2013. Město získalo na opravu mostu dotaci z Ministerstva dopravy ČR v maximální výši 4,5 mil. Kč.
Se zahájením rekonstrukce mostu počítáme v dubnu 2015, rekonstrukce by měla být ukončena v průběhu října 2015.

Oprava dešťového žlabu podél kostela Nejsvětější Trojice v areálu hřbitova
V návaznosti na ukončenou realizaci odvodnění areálu městského hřbitova v Rakovníku a opravě chodníků v areálu, rozhodli radní objednat také opravu dešťového žlabu, který vede podél kostela Nejsvětější Trojice. Tento žlab nebyl v rámci odvodnění a úprav chodníků do prací zahrnut. Práce na opravě žlabu z žulového kamene provede spol. Michal Bajušev, Holedeč za cenu 42 033,- Kč vč. DPH.

Rekonstrukce zbývajících částí chodníků v Bradského ulici
Rada města rozhodla objednat u společnosti Údržba městských komunikací, Rakovník rekonstrukci zbývajících částí chodníků v ulici Bradského za celkovou cenu 534 934,- Kč vč. DPH.
V lokalitě Zátiší byla v letošním roce provedena kompletní rekonstrukce komunikací v ulicích Bradského, Durasova a Erbenova. V ulici Bradského byla v rámci rekonstrukce chodníků provedena pouze rekonstrukce chodníku v části od Komenského náměstí do ul. Durasova a od ul. Erbenova do ul. Myslbekova.

Nová vánoční výzdoba Vysoké a Pražské brány
Rada města rozhodla na základě doporučení odboru správy majetku objednat u společnosti MK – mont illuminations, s. r. o., Klášterec nad Ohří – Vernéřov novou vánoční výzdobu Pražské a Vysoké brány za celkovou cenu 143 063,- Kč vč. DPH.
Současná světelná výzdoba je 8 let stará a je částečně nefunkční, oprava by přesáhla cenu nové.

Horolezecká stěna v sokolovně
Rada města rozhodla na základě žádosti TJ Lokomotiva Rakovník objednat instalaci horolezecké stěny na pódium v budově sokolovny. Instalaci horolezecké stěny provede společnost Jaroslav Kloub, Milostín za celkovou cenu 21 780,- Kč vč. DPH. Další nezbytné vybavení pro užívání horolezecké stěny v hodnotě cca 30 tis. Kč pořídí přímo Česká asociace Sport pro všechny Rakovník na vlastní náklady.

Rekonstrukce chodníků v Luženské ulici
V souvislosti s připravovanou rekonstrukcí komunikace v Luženské ulici a na základě informací odboru správy majetku o stavu chodníků v odhadovaných nákladech cca 2,5 mil. Kč a zeleně v odhadovaných nákladech cca 1,5 mil. Kč v této ulici rozhodli radní pověřit odbor navržením rekonstrukce chodníků a zeleně v Luženské ulici do návrhu rozpočtu pro rok 2015.

Nařízení o zimní údržbě
Rada města rozhodla vydat nařízení o vymezení rozsahu, způsobu a lhůt odstraňování závad ve schůdnosti a sjízdnosti místních komunikací a schůdnosti na průjezdních úsecích silnic v podmínkách zimního období. Nařízení je v plném znění k dispozici zde: e_download.php?file=data/messages/obsah17_1.pdf&original=narizen_4_2014.pdf.

Datum vložení: 31. 10. 2014 0:00
Datum poslední aktualizace: 31. 10. 2014 0:00