Krátce z města - 30. 11. 2015

Dodatek k odkanalizování areálu Tyršova koupaliště

Rada města se rozhodla uzavřít dodatek č. 2 ke smlouvě o dílo na odkanalizování Tyršova koupaliště. Předmětem uzavření dodatku je navýšení ceny z důvodu změny třídy zeminy při výkopových pracích. Při zemních pracích uvnitř areálu koupaliště narazila firma na skálu, která musela být drcena za pomoci pika. Kopaná hornina tedy není stanovena ve třídě 3 (jak bylo uvedeno ve výkazu výměr), ale díky této skutečnosti byla stanovena na třídu 5. Navýšení nákladů je rozděleno tak, že 50% jde za firmou a zbytek částku 71 tis. Kč. vč. DPH zaplatí město.

Zajištění péče o zraněné a opuštěné druhy živočichů

Rada města se rozhodla uzavřít smlouvu o zajištění péče o zraněné a opuštěné druhy živočichů na správním území města Rakovník se záchrannou stanicí AVES. Stanice je členem Národní sítě záchranných stanic, koordinované Českým svazem ochránců přírody. Její činnost je zaměřena na pomoc zraněným a opuštěným živočichům z volné přírody. Po uzdravení je vrací zpět do přirozeného prostředí. Taktéž se stanice podílí na záchovných programech ohrožených druhů a chová původní česká plemena domácích zvířat.

Záchranná stanice působí už na území ORP Černošice, Chomutov, Kladno, Mělník, Slaný, Rakovník a další. Za předcházející roky byla poskytnuta na ORP Rakovník pomoc přes 100 živočichům za rok (rok 2014 - 125 živočichům, 2015 k 30. září - 119 živočichům). Úhrada za plnění činí 20 000 Kč na dobu od 1. ledna 2016 do 31. 12. 2016.

Žádost o dotaci na snížení energetické náročnosti

Rada města schválila podání žádosti na snížení energetické náročnosti MŠ Šamotka, DDM Rakovník a budovy Odboru dopravy Rakovník.

Dne 18. 11. byla vyhlášena výzva Operačního programu Životní prostředí zaměřená na snížení energetické náročnosti veřejných budov a zvýšení využití obnovitelných zdrojů energie. Oproti minulému programovému období výše dotace klesla z 90% uznatelných nákladů na 40% uznatelných nákladů projektu.

V souvislosti s výzvou odbor výstavby a investic oslovil firmu Energy Benefit Centre a. s. s žádostí o propočet přibližných souhrnných rozpočtů. S touto společností město úspěšně spolupracovalo na snížení energetické náročnosti 3. ZŠ, mateřských škol (MŠ V Parku, Vinohrady atd.). Navržená opatření na všech třech budovách jsou zateplení fasád a střechy. U budovy Odboru dopravy dojde také k výměně všech otvorových výplní, u DDM pouze u dosud nevyměněných. V případě MŠ Šamotka je navržen i systém větrání (toto opatření je nově vyžadováno oproti minulým výzvám).

Celkové investiční náklady jsou za všechny tři budovy kolem 11 mil. Kč s předpokládanou dotací téměř 4 mil. Kč.

Studie kamerového systému města Rakovník

Rada města se rozhodla objednat vypracování studie kamerového systému města Rakovník u firmy NDC s. r. o. Cena je 108 tis. Kč vč. DPH.

Městský kamerový systém je budován od r. 2006 v několika dílčích etapách. V každé etapě byla použita technologie dostupná a odpovídající době realizace, tudíž v současné době máme kamery několika generací, a je tedy nutné provést celkovou revizi veškerého zařízení a technologií. Je nutné zjistit možnosti na vytvoření optimálního stavu celého systému a zajištění funkčnosti do dalších let. Akce je finančně kryta z rozpočtu Městské policie Rakovník na rok 2016.

Datum vložení: 30. 11. 2015 0:00
Datum poslední aktualizace: 30. 11. 2015 0:00