Krátce z města - 29. 1. 2015

Informace pro rodiče dětí umístěných v jeslích
Rada města pověřila odbor sociálně-právní ochrany dětí a sociální prevence vydáváním potvrzení o vynaložených nákladech za umístění dítěte. Rada tak reagovala na novou možnost, kdy si rodiče dětí mohou odečíst při zúčtování daně z příjmu za rok 2014 náklady vynaložené za umístění dítěte v zařízení péče o děti předškolního věku.

Návrh rozpočtu města pro rok 2015
Rada města projednávala na své schůzi návrh rozpočtu města Rakovníka pro rok 2015 a doporučila zastupitelstvu města, které se sejde 23. února 2015, schválit předložený rozpočet. Podle něj by mělo město v letošním roce hospodařit s částkou 325 mil. Kč. Příjmy města jsou plánovány na více než 262 mil. Kč a cca 63 mil. Kč tvoří financování (již přiznané a předpokládané dotace a zůstatky na účtech města). Městu zůstalo na běžných účtech v loňském roce cca 34 mil. Kč.
Příspěvkové organizace města (mateřské a základní školy, knihovna, kulturní centrum, pečovatelská služba, bazén) obdrží od města příspěvky v celkové výši cca 43,8 mil. Kč. Příspěvky jednotlivým organizacím jsou následující:

• mateřské školy – 4 791 890 Kč,
  • základní školy – 11 970 000 Kč,
  • Městská knihovna Rakovník – 8 270 000 Kč,
  • Kulturní centrum Rakovník – 5 150 000 Kč,
  • Pečovatelská služba Rakovník – 7 287 000 Kč,
  • Městský plavecký bazén Rakovník – 4 440 000 Kč.

Město Rakovník v současné době nesplácí žádný úvěr a je tedy kompletně bez dluhů.

Zadávací řízení na zajištění revizí v objektech města
Rada města rozhodla vypsat zadávací řízení na zajištění povinných revizí plynových spotřebičů, odborných plynových prohlídek, revizí hlavních uzávěrů plynu a plynových rozvodů v objektech města, dále na zajištění údržby, prohlídek, oprav a revizí výtahových zařízení a zajištění pohotovostní služby na vyprošťování z výtahu v objektech města a také na kontroly spalinových cest v objektech města.

Výpovědi dlouhodobých smluv na zajištění služeb pro město
Rada města se na své poslední schůzi zabývala problematikou zajišťování služeb pro město, jako je například údržba zeleně či svoz komunálního odpadu. Na základě předložených materiálů rozhodli radní uzavřít dohodu o ukončení smlouvy o dílo na zajišťování péče o veřejnou zeleň se společností Arborea Rakovník ke dni 31. 12. 2015, dále vypovědět smlouvu se společností Marius Pedersen na zajištění odvozu a likvidace odpadu ke dni 31. 12. 2015 (smlouva vyprší po 1 roce, tj. k 1. 1. 2017) a nájemní smlouvu na pronájem sítě veřejného osvětlení na území města se společností Erimp, Rakovník s tím, že výpovědní doba této smlouvy je 1 rok.
Radní se rozhodli všechny tyto služby „přesoutěžit“ a prověřit tak ceny služeb s tím, že se dá předpokládat úspora finančních prostředků.
Město v současné době ročně zaplatí za svoz odpadu cca 18 mil. Kč (včetně bioodpadu, černých skládek apod.) – současně však za třídění a zpětný odběr elektrospotřebičů získá cca 1,5 mil. Kč, za údržbu zeleně cca 11 mil. Kč (8 mil. Kč dle smlouvy + cca 3 mil. Kč za objednávky bezpečnostních/stabilizačních řezů, obnovu porostů, kácení atd.) a za údržbu veřejného osvětlení cca 2,4 mil. Kč.

Rekonstrukce 4. úseku ulice Bradského
Rada města rozhodla na základě předložené nabídky objednat u společnosti Údržba městských komunikací rekonstrukci chodníků v ulici Bradského – konkrétně se jedná o úsek od ulice Erbenovy do ulice Myslbekova. Celková cena opravy chodníků bude 184 448 Kč vč. DPH. V současné době probíhají v ulici Bradského dokončovací práce na rekonstrukci 3. úseku, které nemohly být z důvodu klimatických podmínek dokončeny.

Oprava mostu v lokalitě Na Spravedlnosti
Rada města rozhodla objednat rekonstrukci mostu v lokalitě Na Spravedlnosti s tím, že dojde k odstranění stávající dřevěné mostovky a provedení mostovky nové s použitím smrkového dřeva. Práce provede společnost Údržba městských komunikací za celkovou cenu 163 834 Kč vč. DPH.

Datum vložení: 29. 1. 2015 0:00
Datum poslední aktualizace: 29. 1. 2015 0:00